Biuro Usług Inwestycyjnych w Rzeszowie będzie odpowiedzialne za opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ulic Granicznej, Cichej i Zielonej. Całość będzie kosztować ponad 220 tys. zł.
Przypomnijmy, że inwestycja ta jest planowana w związku z budową nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie na osiedlu Drabinianka. Pod koniec stycznia ubiegłego roku prezydent Tadeusz Ferenc oraz wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł podpisali akt notarialny przekazujący działki w tamtym rejonie. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj: Rzeszów. Podpisanie aktu notarialnego pod budowę nowego sądu

Z kolei połowie grudnia miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej rozbudowę ulicy Granicznej, Zielonej wraz z rozbudową ul. Cichej. Do przetargu stanęło łącznie 3 firmy. Oferty dwóch mieściły w zakładanych przez miasto kosztach - 228 073,81 zł. Najkorzystniejszą zaproponowało Biuro Usług Inwestycyjnych w Rzeszowie, i to ono będzie odpowiedzialne za opracowanie tego projektu.

Co obejmie przebudowa ?

Inwestycja zakłada rozbudowę ul. Cichej, Granicznej oraz Zielonej. Według planów ul Zielone zostanie poszerzona do szerokości 7 metrów, będzie oświetlona, a wzdłuż niej powstanie chodnik. Z kolei przy ul. Granicznej zostaną dobudowane chodniki, będzie wymieniona także obecna nawierzchnia.

Władze miasta zakładają, że projekt przebudowy ulic będzie gotowy do końca listopada tego roku. Z kolei cały koszt inwestycji jest szacowany na ok. 8 mln zł.