- Jasno chcemy powiedzieć, że centrala partyjna nie może narzucać mieszkańcom Rzeszowa kandydata. Opozycja musi wystawić jedną osobę w tych wyborach - mówił przewodniczący PO Borys Budka. Po
Podczas gdy niektóre partie polityczne zaproponowały swoich kandydatów na fotel prezydenta Rzeszowa, to Platforma Obywatelska wciąż nie może się zdecydować, kto będzie tym odpowiednim. Jednak podobnie jak Hanna Gill-Piątek, Platforma uważa, że w stolicy Podkarpacia, opozycja powinna wystawić jednego kandydata.

- W imieniu Koalicji Obywatelskiej jasno deklaruję, że opozycja powinna w Rzeszowie wystawić jednego, wspólnego kandydata, który zmierzy się z kandydatem obecnej władzy - mówł na wczorajszej konferencji prasowej przewodniczący PO Borys Budka.

Jednak w przeciwieństwie do PSL-u czy Solidarnej Polski, przewodniczący największej partii opozycyjnej uważa, że potencjalny kandydat nie może być narzucony przez centralę partyjną, ale musi zostać wybranym przez ludzi.

- Musi spełniać określone wymogi, być akceptowalnym i wybranym tam przez ludzi, w Rzeszowie. Samorząd jest bowiem ostoją demokracji, i te nadchodzące wybory muszą to potwierdzić - powiedział Budka.

Przewodniczący PO uważa także, że na dzień dzisiejszy za wcześnie jest, aby ujawniać czy spekulować o konkretnych nazwiskach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.