Przewodniczący Platformy Obywatelskiej jedzie dziś do Rzeszowa. Borys Budka będzie rozmawiał z lokalnymi politykami i koalicjantami o wspólnym kandydacie na fotel prezydenta.
Opozycja najprawdopodobniej nie będzie miała wspólnego kandydata w walce o fotel prezydenta Rzeszowa. Na liście nazwisk tego ugrupowania pojawia się dwoje kandydatów, Paweł Kowal oraz Paweł Poncyliusz. Ten drugi w ostatnich wyborach parlamentarnych został posłem tego ugrupowania z tego regionu.

Przewodniczący PO będzie miał jednak nie lada trudny orzech do zgryzienia. Kilka z partii opozycyjnych zadeklarowało już chęć wystawiania swojego kandydata. Z ramienia PSL-u będzie to Edward Słupek, z kolei partia Razem rzuca do boju Agnieszkę Itner.

Lider PO liczy, że uda mu się zbudować wspólny front na te wybory. W tych potencjalnych rozmowach będą brali także udział działacze Polski 2050.

Pomoże rozłam w Zjednoczonej Prawicy ?

Jednak te wybory nie muszą być do końca stracone dla ugrupować opozycyjnych. Pomóc im może rozłam w Zjednoczonej Prawicy. Każda z partii tworząca to ugrupowanie zadeklarowała wystawienie swojego kandydata. PiS z pewnością nie odpuści Marcinowi Warchołowi z Solidarnej Polski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kandydatem tego ugrupowania ma być wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart.

- Nasze ugrupowanie z pewnością wystawi własnego kandydata na stanowisko prezydenta Rzeszowa. Z pewnością będzie to osoba kompetentna, zorganizowana oraz da szansę odpowiedniej tendencji rozwojowej dla naszego miasta - mówiła w sobotę w rozmowie z RMF FM wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, ale także członek PiS.

Wojewoda zapewniała, że ma wszelkie predyspozycje do tego, aby powalczyć o ten urząd.

- Jestem osobą, która posiada kompetencje i predyspozycje do tego. Prawie 5,5 roku piastowania urzędu wojewody daje mi prawo, by taką deklarację uczynić. Oczywiście czas pokaże, to jest poważna decyzja. To także decyzja, która ma wpływ na życie osobiste, więc muszę ją przekonsultować z najbliższymi i uzyskać ich akceptację - powiedziała w sobotę Ewa Leniart w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.

Także Porozumienie Jarosława Gowina zadeklarowało wystawienie swoich dwóch kandydatów. Najpierw jednak ta partia zamierza zorganizować wewnętrzne prawybory. Więcej o tym przeczytacie państwo tutaj: Rzeszów. Porozumienie wystawia dwóch kandydatów w wyborach

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.