Jednak podwójne udogodnienie dla mieszkańców os. Słocina w kwestii ruchu czeka. Zapowiadane rondo jednak powstanie, będzie także przedłużenie ul. Krzyżanowskiego do Wieniawskiego.
Jak w kalejdoskopie zmienia się koncepcja przebudowy skrzyżowania ul. Paderwskiego oraz Witolda. Kilka lat temu miasto chciało, żeby tam powstało rondo. Jednak później z tego pomysłu się wycofano. Dla usprawnienia ruchu w tamtym rejonie miasto zdecydowało, że powstanie przedłużenie ul. Wieniawskiego z Krzyżanowskiego. Więcej o tym temacie pisaliśmy tutaj: Przedłużenie ul. Krzyżanowskiego. Miasto wybrało projektanta

- Rondo może by i poprawiło płynność w komunikacji, ale nic więcej. Po licznych badaniach doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie budowa nowej drogi, która połączy ul. Wieniawskiego z Krzyżanowskiego - mówił nam na początku grudnia ub. roku Maciej Chłodnicki z biura prasowego urzędu miasta Rzeszowa.

Teraz jednak miasto zdecydowało się powrócić do koncepcji budowy planowanego ronda. Koncepcję jego budowy opracował Miejski Zarząd Dróg. Zakłada ona budowę drogi rowerowej, połączenie wszystkich dróg głównych, oraz budowę dodatkowego zajazdu dla autobusów w kierunku ul. Witolda.

- Koncepcja jest już gotowa, na której podstawie będzie mógł powstać niezbędny projekt. Prawdopodobnie na najbliższej sesji Rady Miasta będzie toczyła się dyskusja o zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel - mówi nam Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta.