Według doniesień włoskiego dziennikarza Gian Luci Pasiniego Jan Kozamernik ma w przyszłym sezonie zagrać w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Z kolei Tine Urnaut zawita na parkiet Jastrzębskiego Węgla.
Co pewien czas ktoś z otoczenia Asseco Resovii Rzeszów wypuszcza kolejne plotki o planach transferowych klubu na kolejny już sezon. Według ostatnich doniesień do zespołu ma dołączyć m.in. Sam Deroo, Maciej Muzaj czy Paweł Zatorski. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: PlusLiga. Sam Deroo dołączy do Asseco Resovii?

Jednak w ostatnich dniach można usłyszeć o kolejnych już planach transferowych na następny sezon klubu z Podpromia. Według informacji włoskiego dziennikarza sportowego Gian Luci Pasiniego na parkiety PlusLigowe mają zawitać dwie gwiazdy słoweńskiej siatkówki. Jan Kozamernik oraz Tine Urnaut, obydwaj z włoskiego Power Volley Milano. I to właśnie ten pierwszy miałby reprezentować w przyszłym sezonie barwy Asseco Resovii Rzeszów.

Jeśli te plotki rzeczywiście by się sprawdziły, dla 25-letniego Słoweńca byłby to debiut w naszej lidze. Jan Kozamernik od 2017 roku reprezentuje bowiem nieprzerwanie barwy włoskich klubów. W sezonie 2017/18 grał on Trentino Volley, z kolei od roku 2018 występuje w barwach Power Volley Milano.

Z kolei ze swoją drużyną narodową dwukrotnie sięgał po srebrny medal mistrzostw Europy (2015,2019).