Mężczyzna, który kierując oplem, uderzył w przydrożną latarnię, był nietrzeźwy. Alkomat wskazał w jego organizmie 0,86 promila. 31-latek zniszczył swoje auto, stracił prawo jazdy.
W środę 3 marca po godz. 4 nad ranem policjanci ruchu drogowego interweniowali w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Bohaterów Getta w Przemyślu. Opel, kierowany przez 31-letniego mieszkańca Przemyśla, uderzył w przydrożną latarnię. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,86 promila alkoholu. Jak ustalili policjanci, kierowca opla na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do kolizji drogowej. Kierowcy nic się nie stało.

31-latek został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji, stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.