Premier Morawiecki zadecydował o uruchomieniu szpitali tymczasowych w 9 województwach, w tym na Podkarpaciu. W regionie potrzebna jest druga tego typu placówka ?
- Obecnie jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji jeśli chodzi o pandemię koronawirusa - tak o dzisiejszych danych mówił minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji w Gdańsku.

I zapewne miał rację. Tylko dzisiaj w Polsce odnotowano ponad 15 tys. nowych zakażeń, czyli o blisko 30 proc. więcej niż zeszłego tygodnia. Na samym Podkarpaciu wykryto prawie 700 nowych przypadków. Najnowszy raport znajdziecie państwo tutaj: Koronawirus na Podkarpaciu [środa, 03.03.2021]

- Tak gwałtowne przyrosty zakażeń odnotowujemy już od jakiegoś czasu. Trzecia fala się rozpędza, mamy stałą tendencję wzrostową, dynamika absolutnie nie słabnie, mamy powielenie o ponad jedną trzecią przypadków z tygodnia na tydzień i - co więcej - to wszystko zaczyna już oddziaływać na infrastrukturę szpitalną - podkreślił minister.

Na Podkarpaciu powstanie drugi szpital tymczasowy ?

Wobec takiego rozwoju wypadków rząd postanowił o uruchomieniu szpitali tymczasowych w 9 województwach: pomorskim, dolnośląskim, lubuskim, mazowieckim, opolskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i podkarpackim.

- Dzisiaj na rządowym zespole zarządzania kryzysowego, obradującym pod przewodnictwem pana premiera Morawieckiego, została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach, m.in. w woj. pomorskim - poinformował szef resortu zdrowia.

Przypomnijmy, w województwie podkarpackim działa już szpital tymczasowy, przy szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Czyżby była potrzebna druga placówka ? O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy władze województwa.

- Zapewne minister zdrowia w tej sprawie lekko się pomylił. Obecna placówka jest w stanie jak najbardziej przyjmować pacjentów. Na ten moment w szpitalu przebywa 30 pacjentów, a maksymalnie może ich tam być 160. Jednakże jeśli zajdzie taka potrzeba, Pani wojewoda może podjąć decyzję o zwiększeniu ilości miejsc - mówi nam Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody.