Na liście potencjalnych kandydatów na fotel prezydenta Rzeszowa pojawia się nazwisko posła Kukiz'15, Stanisława Tyszki. W mediach społecznościowych wysłał już pierwsze sygnały. Wykupił nawet reklamę!
Praktycznie każdego dnia padają kolejne kandydatury w walce o fotel prezydenta Rzeszowa. Pochodzą one zarówno ze strony ugrupowań, ale nie brak też tzw. samozwańców. Dzisiaj do tego grona dołączył kandydat Konfederacji, Grzegorz Braun. Więcej o tym przeczytacie państwo tutaj: Rzeszów. Grzegorz Braun ogłasza swój start w wyborach

Jedną z ostatnich partii na polskiej scenie politycznej, która jeszcze nie zadeklarowała wystawienia swojego kandydata, jest Kukiz'15. Co prawda wydawać by się mogło, że ugrupowanie to mogłoby wystawić Macieja Masłowskiego, lecz sam polityk deklaruje start jako kandydat niezależny i mówi, że gdyby pojawił się inny kandydat, łączący opozycję, to jest on gotów się wycofać.

- Dla dobra mieszkańców i miasta, jestem gotów wycofać się z walki. Ja się nie chce pchać koniecznie do ratusza. Patrząc na układ sił w radzie, praca ta na pewno nie będzie łatwa. Jestem otwarty na rozmowy ze wszystkimi - powiedział Maciej Masłowski.

Teraz po stronie byłego już koalicjanta PSL-u pojawia się kolejne nazwisko, Stanisława Tyszki. Choć sam poseł milczy na ten temat, to jednak na jego profilu w mediach społecznościowych pojawił się już wpis, który mógłby o tym świadczyć.

- Uwaga, pilne konsultacje. Jakiego kandydata poparlibyście na prezydenta Rzeszowa?
•Jakiego gospodarza Rzeszowa oczekujecie - z prezydenturą kontynuacji, czy wolelibyście trochę świeżości?
•Jakie są̨ według Was najważniejsze sprawy, którymi nowy prezydent powinien w pierwszej kolejności się̨ zająć́?

Napiszcie proszę w komentarzach, albo na maila: kontakt@stanislawtyszka.pl. Pozdrawiam serdecznie, dr Stanisław Tyszka - jedyny niepartyjny poseł z Rzeszowa
- czytamy w materiale umieszczonym na profilu posła Stanisława Tyszki. Reklama została· opłacona przez Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Stanisława Tyszki. ·


Stanisław Tyszka jest obecnie posłem Kukiz'15 z okręgu rzeszowskiego. W ostatnich wyborach do Sejmu w samym Rzeszowie zdobył on zaledwie 4,6 proc. głosów.

Jest pierwszy kandydat niezależny

Kolejnym kandydatem, który już oficjalnie zadeklarował swój start w nadchodzących wyborach jest Kazimierz Rochecki. W przeszłości był on działaczem Samoobrony, a obecnie jest przewodniczącym rady osiedla Śródmieście.

- Z przyjemnością i dumą zawiadamiany, że kandydatem na prezydenta Rzeszowa w nadchodzących wyborach prezydenckich z ramienia naszego stowarzyszenia jest Kazimierz Rochecki - poinformowała Małgorzata Grzywa, prezes stowarzyszenia "Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów".