Sześć ofert wpłynęło do ratusza na budowę hali sportowej przy ZS nr 1 w Rzeszowie. Jednak wszystkie przekraczają zakładane koszty. W najbliższym czasie miasto podejmie decyzję co dalej.
Chodzi od dawna już zapowiadaną inwestycję, jaką jest budowa nowoczesnej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego 4. Poprzednia bowiem praktycznie nie nadaje się już bowiem do użytku.

Do rzeszowskiego magistratu wpłynęło łącznie siedem ofert, ale jedna z nich została odrzucona już na samym początku z przyczyn formalnych. W grze zostało sześć, jednak oferta każdej z nich przewyższa zakładane początkowo koszty. Urząd miasta początkowo chciał bowiem wydać na jej budowę ok. 12 mln zł, z kolei najtańsza złożona przez firmę Texom z Krakowa opiewa na nieco ponad 15 mln.

Oferty na budowę hali sportowej przy ZS nr 1 w Rzeszowie:
1. "Texom" z Krakowa - 15 221 964 zł
2. Baudziedzic (Głogów Małopolski) - 15 864 747 zł.
3. Solkan (Rzeszów) - 15 900 000 zł
4. Samson (Niedomice) - 17 195 400 zł
5. ZRB Korem (Jeżowe) - 17 196 669 zł
6. Rose (Strzyżów) - 19 870 181 zł

- Złożone przez wykonawców oferty są jak na razie na etapie analizy pod kątem formalny. W ciągu najbliższych dni zostanie podjęta decyzja o tym, czy dołożyć brakującą kwotę, czy może rozpisać nowy przetarg - mówi nam Artur Gernad z biura prasowego urzędu miasta Rzeszowa.

Według zakładanego projektu w nowej hali miałoby powstać pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. Oprócz tego w nowym budynku miałyby powstać także trybuny, siłownie, nowe sale lekcyjne oraz zaplecze z szatniami oraz magazynowe.

Przyszły wykonawca ponadto miałby stworzyć łącznik pomiędzy budynkiem szkoły a nową halą. W ramach prac wokół hali powstaną także nowe ciągi piesze, drogi wewnętrzne oraz duży parking. Według założeń budynek miałby powstać do końca lipca 2023 roku.