W Rzeszowie powstaną kolejne inwestycje o charakterze mieszkaniowo-usługowym. Miasto dało pozwolenie, a w internecie pojawiły się już ich wizualizacje.
Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego miesiąca rzeszowski magistrat wydał pozwolenie na budowę budynków o charakterze mieszkaniowo-usługowym w pobliżu mostu zamkowego. Dwie firmy deweloperskie postawią tam potężne budowle. Pierwsza z nich będzie miała 17 kondygnacji.

Z kolei drugi budynek będzie miał 18 kondygnacji, i w całości będzie miał charakter tzw. mieszkaniowy. Wydanie pozwolenia potwierdza ratusz.

- Faktycznie, obie firmy deweloperskie dostały pozwolenie na rozpoczęcie tych budów jeszcze w tym roku - mówi Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

W sieci wrze

Z kolei mniej więcej w tym samym czasie Rada Miasta Rzeszowa przyjęła uchwałę intencyjną, która zobowiązywała miasto do rozpoczęcia prac nad zaprojektowaniem tej przestrzeni w taki sposób, tak aby nie odbiegała ona wyglądem od ścieżek dla pieszych i rowerzystów na Bulwarach.

Widok tamtych terenów już od wielu lat pozostawia bowiem wiele do życzenia. Brak chodnika czy ścieżek rowerowych to tylko jeden z problemów, a w okresie letnim to miejsce jest bardzo intensywnie używanie, m.in. przez biegaczy. Na wieść o wydaniu tego pozwolenia w sieci zawrzało na decyzję ratusza, zresztą nie po raz pierwszy.

- Czy władze miasta nie widzą jaką popularnością wśród mieszkańców cieszą się ścieżki nad Wisłokiem ? One powinny być po obu stronach od granic Rzeszowa przez całą długość Wisłoka ..., Zagrodzili fajny fragment udeptanej ścieżki dla biegaczy czy też piechurów, którą można było przejść po tej stronie Wisłoka...ograniczają to czego najbardziej potrzeba w tym mieście, czyli przestrzeni rekreacyjnej i zielonej nad rzeką - czytamy we wpisach internautów.

Wygląda na to, że budowa tych bloków tylko utrudni stworzenie odpowiedniego projektu dla terenów zielonych przy Wisłoku.