W samo południe wojewoda Ewa Lenart ogłosi niezwykle ważną decyzję dla Rzeszowa. Czyżby to było ogłoszenie startu w wyborach na prezydenta ?
Choć jeszcze kilka tygodni PiS nie chciał ogłosić swojego kandydata na prezydenta Rzeszowa, to wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły, że będzie nim wojewoda Ewa Leniart. Jednak sama zainteresowana skutecznie wymigiwała się od udzielenie konkretnej odpowiedzi, mówiąc, że ma odpowiednie kompetencje, ale będzie to decyzja jej środowiska politycznego.

- To jest zupełnie normalne, że każda partia wystawia swojego kandydata, zwłaszcza jeżeli chodzi o tak ważne miasto jak Rzeszów. Zdajemy się na wybór i mądrość mieszkańców Rzeszowa. Mieszkańcy ocenią, kto daje rękojmię rozwoju miasta. Tożsamość każdej z partii, które są w koalicji, będzie zachowana w momencie, gdy każdy będzie miał własnego kandydata. To jest zupełnie normalne, że każda partia wystawia swojego kandydata, zwłaszcza jeżeli chodzi o tak ważne miasto jak Rzeszów. Zdajemy się na wybór i mądrość mieszkańców Rzeszowa. Mieszkańcy ocenią, kto daje rękojmię rozwoju miasta. Tożsamość każdej z partii, które są w koalicji, będzie zachowana w momencie, gdy każdy będzie miał własnego kandydata - mówiła Ewa Leniart.

Z kolei na dzisiaj na godz. 12 Ewa Leniart zwołała konferencję prasową, nie w urzędzie wojewódzkim, ale obok ratusza. Za jej pomocą chce przekazać mieszkańcom ważną informację w kontekście Rzeszowa. Czyżby chodziło właśnie o ogłoszenie swojego startu w wyborach ?