60- letni mężczyzna zginął w trakcie prac konstrukcyjnych w Krośnie przy stropie budowanej hali przy ul. Pużaka w Krośnie. Sprawę bada policja i prokuratura.
Komenda Miejska Policji w Krośnie poinformowała, że wraz z prokuraturą rozpoczęła wyjaśnianie okoliczności tragicznej śmierci mężczyzny, który zginął w trakcie wykonywania prac konstrukcyjnych stropu hali budowlanej w Krośnie.

Do tragedio doszło w okolicach godziny 15.00 5 marca, kiedy to doszło do zawalenia się konstrukcji stropu wraz z około 140 metrami sześciennymi betonu i podporami. Jeden z pracowników został ranny i trafił do szpitala, a 60-letni mężczyzna zginął na miejscu. Ratownicy medyczni przez niemal godzinę walczyli o życie mężczyzny, jednak nie udało się do uratować.

Na miejscu oprócz strażaków i zespołu ratownictwa medycznego Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie, pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, a także pracownik Państwowej Inspekcji Pracy w Krośnie oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Krosna.

W momencie zdarzenia na placu budowy było 16 osób. Nikt inny, poza zmarłym 60-letnim pracownikiem i rannym mężczyzną, nie odniósł obrażeń.