Zaplanowane na najbliższą sobotę spotkanie Stali Rzeszów z Pogonią Siedlce nie dojdzie do skutku. W zespole gości wykryto koronawirusa.
Stal Rzeszów w połowiczny sposób zaczęła rundę wiosenną sezonu 2020/21. Żurawie w pierwszym meczu wygrali 2:1 na wyjeździe z Górnik Polkowice, z kolei wczoraj zremisowała po 1 z Hutnik Kraków. Więcej o tych spotkaniach przeczytacie państwo tutaj: 2 Liga. Górnik Polkowice vs Stal Rzeszów oraz 2 Liga. Hutnik Kraków vs Stal Rzeszów

Z kolei najbliższą sobotę Stal Rzeszów miała zagrać w Stalowej Woli z Pogoń Siedlce (stadion przy Hetmańskiej w Rzeszowie wciąż jest remontowany). Jednak już teraz wiadomo, że to spotkanie nie dojdzie do skutku. W drużynie z Mazowsza u pięciu zawodników wykryto zakażenie koronawirusem. W związku z tym cały zespół oraz sztab szkoleniowy przebywa obecnie na kwarantannie.

- Dla nas wszystkich to jest bardzo zła informacja. Myślę, że i dla kibiców, i dla zawodników, i dla sztabu, i w ogóle dla całego klubu, bo drugi raz wchodzimy w kwarantannę. Jest to też okres początku nowej rundy. Wtedy była to runda jesienna, teraz runda wiosenna, więc ciężki okres nas czeka. Zawodnicy zostali już poinformowani przez Sanepid, bo kierownik złożył całą listę osób, które brały udział w sobotnim meczu. Bo to o to tutaj chodzi. Wszyscy zawodnicy dostali już telefony z Sanepidu i są na 10-dniowej kwarantannie - mówi dla portalu Eska.pl Marcin Burkhardt, dyrektor sportowy Miejskiego Klubu Piłkarskiego Pogoń Siedlce.

Z informacji przekazywanych przez władze klubu wynika, że większość graczy przechodzi zakażenie koronawirusem bezobjawowo lub skąpo objawowo, jednak cały team musi przebywać w domu oraz trenować indywidualnie. Dlatego dwie lub trzy najbliższe rozgrywki piłkarskie powinny zostać przełożone.