30 maja 2020 minął termin na przygotowanie projektu Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie przy ulicy Wyspiańskiego 22. Pracownia projektowa ZK Architekci upubliczniła gotowy projekt, który został zaopiniowany przez miasto Rzeszów i prezesa Aleksandra Bentkowskiego.
Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki to inwestycja, w ramach której przebudowane zostaną trybuny stadionu oraz powstanie infrastruktura lekkoatletyczna – hala biegowa, która pomieści 400-metrową bieżnię, tor do skoku w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku wzwyż oraz tor łuczniczy. W hali powstaną m.in.: strefa siłowni i fizjoterapii z hydromasażem z własnym zapleczem szatniowym, pomieszczenia sędziów, pokoje socjalne dla kadry szkoleniowej, pomieszczenia medyczne do kontroli antydopingowej. Częścią inwestycji ma być także nowy parking. – Trybuny stadionu po przebudowie będą mogły pomieścić 9,5 tys. osób – mówi Stanisław Sienko. Miasto w tym roku będzie chciało ogłosić przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji i budowę rozpocząć.

Rzeszów. Trybuny stadionu Resovii będą mogły pomieścić 9,5 tys. widzów.

Gmina Miasto Rzeszów w piśmie z dnia 08.06.2020 informuje, że dodatkowo wykona dokumentacje projektową podgrzewanej murawy wraz z jej wymianą pomimo tego, iż nie było to wcześniej planowane.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.