Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła realizację innowacyjnego projektu edukacyjnego w zakresie prawa podatkowego i celnego.
Projekt zaproponowany przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie przy wsparciu Krajowej Szkoły Skarbowości jest adresowany do młodzieży województwa podkarpackiego, która decyduje o wyborze drogi kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej. Jeżeli wybór ucznia padnie na jedną ze szkół średnich współpracujących z Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie, może on liczyć na ciekawe lekcje prowadzone przez specjalistów i ekspertów Krajowej Administracji Skarbowej.

Do programu przystąpiły już pierwsze szkoły

11 marca br. podpisane zostały porozumienia z pierwszymi szkołami, które nawiązały współpracę z Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie. To I LO w Przemyślu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

W podpisaniu porozumień wzięli udział: Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek, Dyrektor I LO w Przemyślu Tomasz Dziumak oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarosławiu Justyna Nalepa- Harpula.

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie we współpracy z każdą ze szkół wypracowała zasady realizacji projektu, które odpowiadają profilowi placówek i zakresowi kształcenia:

- w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu właśnie rozpoczęto nabór do klasy o profilu celno-skarbowym. W programie nauczania, poza przedmiotami ogólnymi, będą realizowane dwie godziny tygodniowo zajęć z podstaw wiedzy celno-skarbowej.
- Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu proponuje swoim uczniom przedmiot „Obsługa celna", włączając go do programu nauczania od drugiej klasy technikum o specjalnościach technik logistyk oraz technik eksploatacji portów i terminali.

- Najważniejszym celem nawiązanej współpracy jest edukacja w zakresie przepisów prawa podatkowego i celnego. To także szansa do pozyskanie dobrze przygotowanych, otwartych na rozwój, wartościowych kandydatów do pracy i służby w szeregach Krajowej Administracji Skarbowej- zaznaczył podczas spotkania Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek.

Co oferują?

W ramach projektu uczniowie poznają organizację, rolę i zadania Krajowej Administracji Skarbowej oraz wchodzącej w jej skład Służby Celno-Skarbowej. Zakres programu obejmuje także przepisy regulujące funkcjonowanie KAS, ceremoniał KAS, zajęcia z samoobrony i musztry oraz kulturę organizacji i etykę zawodową.

Na terenie szkół realizowane będą zagadnienia teoretyczne, a już od 1 września br. uczniowie będą odbywali zajęcia także w jednostkach organizacyjnych Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Krajowej Szkoły Skarbowości.

Projekt Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie jest jednym z elementów programu Krajowej Administracji Skarbowej, nakierowanego na pozyskiwanie nowych kadr, połączonego z możliwością szerokiego wykorzystania wiedzy i doświadczenia pracowników i funkcjonariuszy resortu finansów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.