Zaplanowana na dziś debata kandydatów "Porozumienia" na prezydenta Rzeszowa musiała niestety zostać przełożona. Opóźni to termin prawyborów w tej partii.
Na dziś na godz. 18 "Porozumienie" Jarosława Gowina miało zaplanowaną debatę swoich kandydatów przed prawyborami na urząd prezydenta Rzeszowa.

Niestety nie doszła ona do skutku. Oficjalnym powodem jest wykrycie koronawirusa u żony jednego z kandydatów.

- Czas Pandemii pisze swoje scenariusze. W związku z objawami i pozytywnym testem na Covid-19 u Żony Arkadiusza Oponia, jednego z uczestników dzisiejszej debaty, jesteśmy zmuszeni zorganizować ją w innym możliwym terminie. Pomimo tego, że debata miała odbyć się w trybie zdalnym, bez udziału publiczności, to w odpowiedzialności za ekipę techniczną i miejsce Debaty, jesteśmy zmuszeni odwołać ją w dniu dzisiejszym. O dalszych decyzjach poinformujemy - czytamy w oficjalnym piśmie Porozumiania.

Swoje życzenia szybkiego powrotu do zdrowia złożył także rywal Arkadiusza Oponia, Waldemar Kotula.

- Szanowni Państwo, dzisiaj o godzinie 18:00 miała odbyć się debata kandydatów Porozumienia Jarosława Gowina. Byłem do tej debaty przygotowany. Niestety pandemia piszę własne scenariusze. Żona mojego kontrkandydata odebrała dzisiaj pozytywny wynik testu na COVID-19. Życzę szybkiego powrotu do Zdrowia dla Rodziny Państwa Oponiów. Jestem w ciągłej gotowości do debaty w której przedstawie swój program dla Rzeszowa. Szanowni Państwo uważajcie na siebie w ten trudny czas 3 fali pandemii - czytamy w piśmie kandydata w mediach społecznościowych.

Kandydaci podczas debaty mieli odpowiadać na pytania z zakresu gospodarki, sportu oraz transportu. Nowy termin debaty na razie nie został wyznaczony. Wobec czego już teraz wiadomo, że prawybory zaplanowane na 21 marca nie dojdą do skutku.