Blisko dwa miliony ma kosztować budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych wraz z bieżniami przy dwóch rzeszowskich szkołach. W piątek miasto ogłosiło przetarg na ich wykonanie.
Pierwszym z nich będzie budowa zespołu boisk sportowych przy na potrzeby Zespołu Szkół Energetycznych przy ulicy Wincentego Pola 1. W przedmiocie zamówienia czytamy, że inwestycja polega na budowie wielofunkcyjnego boiska, które będzie łączyło dwie dyscypliny sportowe: piłkę ręczną oraz koszykówkę. Ponadto ma się tam znajdować boisko do gry w siatkę oraz bieżnia sportowa o nawierzchni z kostki elastycznej.

Powierzchnia boiska wielofunkcyjnego ma wynosić łącznie 972,44 metrów kwadratowych, z kolei boisko do gry w siatkówkę ma mieć powierzchnię 280,53 metrów kwadratowych. Dojście do nich ma zapewnić nowy chodnik wykonany z kotki. Ponadto przed rozpoczęciem budowy wykonawca będzie musiał rozebrać stare obiekty, które są wykonane z nawierzchni asfaltowej.

Miasto ma także w planach wybudowanie tam bieżni sportowej o wymiarach 75 na 10 m, która ma być wykonana kostki elastycznej w kolorze czerwonym.

Na razie magistrat czeka na zgłaszanie ofert do 29 marca. Według planów inwestycja ma powstać w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy, a miasto chce wydać na to 978 450,00 zł.

Jednak to nie koniec inwestycji. Bardzo podobny pomysł Rzeszów chce wykonać przy Szkole Podstawowej nr 10. W przedmiocie zamówienia czytamy, że boiska mają być przeznaczone do gry m.in. w piłkę ręczną czy siatkówkę. Zamówienie obejmuje również wykonanie bieżni wraz z zeskocznią. Boiska mają być wyposażone w elementy infrastruktury sportowej, takie jak kosze do gry, siatki, piłko chwyty oraz ławki i kosze na śmieci.

Na ten moment ratusz czeka na zgłaszanie ofert do 4 kwietnia. Wartość tej inwestycji jest szacowna na 944 084,10 zł.