- W zeszłym tygodniu zostały wydane pozytywne opinie odnośnie podziału działek pod budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Jest to kolejny krok w stronę ich wykupu, na których ta inwestycja miałaby się znajdować - mówił Marek Bajdak, p.o. prezydenta Rzeszowa.
Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego jest jedną z najważniejszych inwestycji miejskich w ostatnich latach. A dzisiaj w miejskim ratuszu odbyła się już kolejna konferencja prasowa odnośnie budowy.

Problem z działkami

Jednym z kluczowych problemów, dla których zwlekano z ogłoszeniem przetargu na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, były działki, na których ta inwestycja miałaby powstać. Blisko dwa tygodnie temu w miejskim ratuszu odbyła się konferencja z udziałem nowego prezydenta miasta, na której zapowiedziano, iż miasto jest w trakcie rozmów z inwestorami odnośnie ich zakupu.

- Podziały geodezyjne już się toczą, dzięki temu, że obaj właściciele są chętni do współpracy z miastem Jeśli nie będzie żadnych przestojów, to w okresie do 3 tygodni miasto przejmie wspomniane działki, co umożliwi złożenie stosownych dokumentów niezbędnych do uzyskania zgody na budowę - mówił wtedy Marek Bajdak.

O postępy prac nad tą inwestycją wyrażał także troskę europoseł PiS, Tomasz Poręba. - Jak to jest możliwe, że przez tyle lat miasto nie było w stanie zrobić w tym kierunku konkretnych kierunków ? Jak to jest, że dopiero wraz z przyjście Pana Marka Bajdaka ruszyły rozmowy z inwestorami odnośnie wykupu działek ? - dopytywał się europoseł.

Z kolei na dzisiejszej konferencji zaprezentowano nowinkę, iż zostały wydane pozytywne opinie odnośnie podziału działek pod budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego.

- Cieszymy się bardzo, że udało się poczynić kolejny krok w tym kierunku. Rozmowy z ich właścicielami odnośnie wykupu także idą we właściwą stronę - mówił na dzisiejszej konferencji Marek Bajdak.

Skąd na to pieniądze ?

Wydanie tej decyzji było wymagane także odnośnie uzyskania finansowania. Z pierwszych deklaracji, jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się o tym, że budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego będzie kosztować 32 mln zł. Połowę kwoty obiecało Ministerstwo Sportu, a drugą połowę miał wyłożyć Urząd Marszałkowski oraz samo miasto. Jednak obecnie kwota tej inwestycji znacznie urosła, bo do 100 mln zł. Marszałek Ortyl zapytany na konferencji, czy Urząd Marszałkowski utrzyma procentowy udział, nich chciał wyraźnie na to odpowiedzieć.

- Uchwała z 2015 roku jest ważna. Samorząd pracuje jednak na realnych wnioskach i realnych kwotach, a nie znamy jeszcze ostatecznych kosztów - mówił Władysław Ortyl.

Konferencja była elementem kampanii wyborczej ?

Dzisiejsza konferencja byłaby z pozoru mało istotna, gdyby nie szczegół, że byli na niej: Ewa Leniart, kandydat na urząd prezydenta, europoseł PiS Tomasz Poręba, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz pełniący obowiązki prezydenta miasta Marek Bajdak.

Mógłby ktoś zatem powiedzieć, że to spotkanie było elementem kampanii wyborczej, a widać, że w Rzeszowie rozkręca się ona na całego. Jednak pod koniec konferencji Ewa Leniart zaprzeczyła, iż było elementem kampanii.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.