- Moim głównym hasłem jest Wspólny Dom Rzeszów, ponieważ zależy mi, aby wszyscy czuli się w nim dobrze i akceptowani - mówiła dziś kandydat na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart.
Przypomnijmy, niespełna tydzień temu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart ogłosiła swój start w kampanii w wyborach prezydenta Rzeszowa. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich nie wystartowała ona z ramienia swojej macierzystej partii, ale z własnego komitetu. Wojewoda powiedziała, że w ten sposób chce połączyć jak najwięcej środowisk, ekspertów oraz przedstawicieli.

- Kandyduję nie z ramienia partii politycznej, ale z własnego komitetu. W ten sposób chcę połączyć wszystkie środowiska, zwłaszcza te, które do tej pory były pomijane - mówiła Ewa Leniart.

Jednak dosłownie dzień później w czwartek Podkarpacka Rada Regionalna PiS udzieliła jej oficjalnego poparcia.

- Uznaliśmy, że to jest naprawdę jedna z najlepszych kandydatek, jaka mogła się pojawić w historii wyborów na urząd prezydenta. Dlatego jednomyślnie Rada Regionalna przyjęła poparcie dla kandydatury pani Ewy Leniart na urząd prezydenta miasta Rzeszowa w przyspieszonych wyborach - powiedział Andrzej Szlachta.

Leniart: Moim hasłem jest Wspólny Dom Rzeszów

Dziś Ewa Leniart zaprezentowała hasło swojej kampanii: Wspólny Dom Rzeszów. Wojewoda podkreśliła, iż chce w ten sposób połączyć wokół siebie jak najwięcej środowisk.

- Rzeszów to jest nasze miejsce, w którym żyjemy, pracujemy, rodzą się nasze dzieci, czujemy się bezpieczni, ale także, gdzie możemy poznać tętniące życiem miasto. I jeszcze raz zapraszam wszystkich do współpracy, którym leży na sercu dobro Rzeszowa. Może się różnimy, ale chce, żeby nas połączył jeden wspólny cel - mówił wojewoda.

Ewa Leniart zaznaczyła także, iż jej komitet jest pierwszym, który został zarejestrowany przez komisarza wyborczego. - Bardzo się cieszę z tego faktu, gdyż jak najszybciej będziemy mogli przystąpić do współpracy na rzecz naszego pięknego miasta - dodała wojewoda.

A co z programem ?

Ogłaszając swój zeszłotygodniowy start, wojewoda mówiła, że trzema podstawowymi zadania jej przyszłej kampanii wyborczej będą: wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców, w ich potrzeby i oczekiwanie, realizacja dużych inwestycji, np. komunikacyjnych, a także realizacja tzw., nowego ładu.

Dziś Ewa Leniart nieco rozszerzyła te hasła. Podkreśliła, że chciałaby się skupić na rozwijaniu zielonych miejsc rekreacyjnych, dobrze funkcjonująca komunikacją miejską z wysoka postawioną kulturą i sportem. - Temu ma służyć m.in. budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, w którego sprawie odbyło się wczoraj spotkanie w miejskim ratuszu - dodała wojewoda.

Jednak szczegóły programu mamy poznawać w ciągu najbliższych tygodni.

Wojewoda zaprezentowała pierwszych członków swojego sztabu wyborczego. - Są to w większości ludzie młodzi, ale zapraszam już teraz wszystkich do współpracy. Jednakże już teraz dochodzą do mnie głosy przedstawicieli wielu środowisk, że chcą ze mną współpracować na rzecz wspólnego dobra - dodała Ewa Leniart.