Policjanci z Tarnobrzega ustalili prawdziwe dane mężczyzny, który podczas interwencji uszkodził radiowóz. Podczas próby wylegitymowania 26-latek przedstawił się jako lider zespołu disco polo
26-latek wspólnie ze znajomymi był na urodzinach kolegi. Kiedy w związku z ich zachowaniem interweniowali policjanci, mężczyzna rzucił w ich kierunku szklaną butelkę, uszkadzając radiowóz i uciekł. Mieszkaniec Tarnobrzega został bardzo szybko zatrzymany. Przedstawił się nazwiskiem lidera jednego z zespołów disco polo. Mężczyzna usłyszał już zarzut, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Impreza pod chmurką

W sobotę wieczorem dyżurny z Tarnobrzega otrzymał zgłoszenie, że grupa młodych osób, w miejscu publicznym, urządziła sobie imprezę i głośno się zachowuje. Zdarzenie miało miejsce po godz. 21, na skwerze w sąsiedztwie siedziby Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu.

Na miejsce pojechali funkcjonariusze. W trakcie dojazdu zauważyli grupę młodych ludzi, która na widok radiowozu zaczęła uciekać w różnych kierunkach. Jeden z mężczyzn, będący w odległości ok. 10 metrów od policyjnego radiowozu, rzucił szklaną butelką w kierunku policjantów. Butelka uderzyła w boczną szybę pojazdu i pokrywę silnika. Wandal tuż po zdarzeniu zaczął uciekać w kierunku pobliskich zarośli. Mundurowi zatrzymali mężczyznę.

W trakcie interwencji utrudniał on podjęte przez policjantów czynności, szarpał się, był arogancki, nie chciał podać swoich danych, krzyczał i używał słów wulgarnych. Policjantom przedstawiał się nazwiskiem lidera jednego z zespołu disco polo. Dodatkowo nie posiadał obowiązkowej maseczki ochronnej.

Grozi mu do 5 lat więzienia

Funkcjonariusze ustalili jego dane. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Tarnobrzega. W przeszłości kilkakrotnie notowany za przestępstwa kryminalne.

Sprawca uszkodzenia radiowozu trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Szacowane straty wyceniono na blisko 600 zł.

Zgodnie z kodeksem karnym - kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Inni uczestnicy urodzinowej zabawy także odpowiedzą za swoje zachowanie. Jeden z imprezowiczów trafił do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia, natomiast wobec pozost