Rzeszowscy policjanci nadal poszukują zaginionego Mariusza Michalika. Trwają one od stycznia br. Funkcjonariusze kolejny raz sprawdzali okolice Wisłoka, w pobliżu jego ostatniego miejsca zamieszkania.
25-letni Mariusz Michalik zaginął 5 stycznia 2021 roku. Jak ustalili policjanci, tego dnia wieczorem wyszedł z mieszkania przy ul. Grabskiego. Od tamtej pory nikt go nie widział, od tego czasu zaginiony z nikim nie nawiązał kontaktu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, w miejscu zamieszkania. Ponieważ jednak do zaginięcia doszło w Rzeszowie, poszukiwania przejęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W trakcie poszukiwań, policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzili akweny w rejonie zalewu na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia oraz mniejsze zbiorniki. W poszukiwaniach uczestniczyli strażacy, którzy przeszukiwali zbiorniki z wykorzystaniem sonaru oraz z udziałem płetwonurków. Poszukiwania, dwukrotnie - w lutym i w marcu, prowadziła przy użyciu specjalistycznego sprzętu Grupa Specjalna Płetwonurków RP. W tym tygodniu we wtorek i w środę akweny oraz tereny przybrzeżne w tym rejonie sprawdzali przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie ewentualnie mógł trafić 25-latek, tj. szpitale, noclegownie, izbę wytrzeźwień. Kontrolują dworce i przystanki autobusowe. Wielokrotnie przeszukano teren w pobliżu ul. Grabskiego i Kwiatkowskiego. Komunikat o zaginięciu mężczyzny wraz z jego wizerunkiem za pośrednictwem mediów podano do publicznej wiadomości.

Policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzali również kilkadziesiąt sygnałów od osób, które jak przypuszczały, widziały zaginionego. Z każdą taką osobą rozmawiali oraz sprawdzali zapisy monitoringu z miejsca i okolic, gdzie 25-latek miał być widziany. Niestety do tej pory żaden z sygnałów nie potwierdził się.

Mimo to, prowadzący poszukiwania funkcjonariusze, ponownie apelują do osób, które wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały w rejonie ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, kąpieliska Żwirownia lub zalewu na Wisłoku - o kontakt. Być może któraś z tych osób zauważyła coś, co może mieć znaczenia dla dalszych poszukiwań. Może coś istotnego zarejestrowała kamera przejeżdżającego lub parkującego w tym rejonie samochodu.

Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu Mariusza Michalika można przekazywać policjantom Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 47 821 3224 lub dyżurnemu komendy tel. 47 821 3310 albo pod numer alarmowy 112.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.