Władze Uniwersytetu Rzeszowskiego poszły śladem Politechniki Rzeszowskiej oraz WSiZ, wprowadzając w dalszym ciągu zdalną naukę. Obostrzenia zostały wprowadzone do 9 kwietnia.
Przypomnijmy, w poniedziałek, a następnie w środę Politechnika Rzeszowska, a następnie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania wprowadziły u siebie naukę zdalną. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Kolejne uczelnie rzeszowskie przechodzą na zdalne nauczanie

Teraz na naukę zdalną przechodzi także Uniwersytet Rzeszowski. Zarządzenie w tej sprawie wydał rektor uczelni prof. Sylwester Czoek. Ta forma nauki będzie obowiązywać od 22 marca do 9 kwietnia. Jednak wyłączenie będzie obowiązywać kształcenie praktyczne na takich kierunkach jak lekarski, pielęgniarstwo, położnictwo, dietetyka, elektroradiologia, fizjoterapia, ratownictwo medyczne i zdrowie publiczne.

Zajęcia w ramach kształcenia doktorantów, na studiach podyplomowych oraz innych formach kształcenia od dnia 22 marca 2021 r. do dnia 9 kwietnia 2021 r. są realizowane w formie zdalnej.

Praktyki zawodowe mogą być realizowane zgodnie z dotychczasowym harmonogramem, o ile umożliwia to podmiot, w którym jest ona odbywana.

Biblioteka UR od dnia 22 marca 2021 r. do dnia 9 kwietnia 2021 r. będzie czynna z zachowaniem reżimu sanitarnego, o ile przepisy nadrzędne lub wytyczne Rządu RP lub GIS nie będą stanowiły inaczej. Dostęp do zbiorów bibliotecznych (w formie skanów) jest również możliwy poprzez złożenie zamówienia za pośrednictwem formularza online umieszczonego na stronie BUR.

W siedzibie UR mogą być prowadzone badania naukowe z zachowaniem reżimu sanitarnego