Na autostradzie A4, w pobliżu miejscowości Kaszyce (powiat przemyski) doszło do kolejnego wypadku autokaru. Pojazd uderzył w bariery na końcu pasa zjazdowego na MOP Kaszyce, a następnie przewrócił się do rowu. Jedna osoba zginęła.
Do wypadku doszło w niedziele 21 marca 2021 r., około godziny 23.00. Autobus uderzył w bariery na końcu pasa zjazdowego na MOP Kaszyce, a następnie przewrócił się do rowu. Na miejscu trwa akcja ratownicza prowadzona przez służby.

Służby obsługi autostrady podają, iż co najmniej jedna osoba zginęła, a 9 jest rannych.

A4. MOP Kaszyce. Kolejny wypadek autokaru!
Miejsce wypadku


Jezdnia w kierunku Korczowej została zablokowana. Policja kieruje pojazdy na objazd na Węźle Jarosław Wschód. Utrudniania mają potrwać co najmniej 6 godzin.

[Aktualizacja godzina 1.19]
W autobusie ukraińskiego przewoźnika podróżowało 10 osób, w tym dwóch kierowców. - Jedna osoba zginęła, cztery zostały ranne. Pięć osób nie wymaga hospitalizacji. Na miejsce wypadku zadysponowano 19 zastępów straży pożarnych z powiatów jarosławskiego, przemyskiego, rzeszowskiego oraz mieleckiego. - Mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

Droga w stronę granicy całkowicie zablokowana.


[Aktualizacja godzina 1.55]
Na miejsce wypadku zadysponowano 10 Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz 19 jednostek Straży Pożarnej. Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Przemyślu, Lubaczowie i Przeworsku. Pozostali pasażerowie zostali przewiezieni do bursy międzyszkolnej w Jarosławiu.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart składa kondolencje bliskim ofiary, zapewnia także o wsparciu ze strony państwa polskiego, które zostanie skierowane do pozostałych osób podróżujących autokarem.

O zdarzeniu poinformowany został Konsulat Generalny Ukrainy w Lublinie.

Działania służb ratunkowych zostały zakończone o godz. 1:00.

[Aktualizacja, godz. 4.40]

Zablokowany jeden pas ruchu, Ruch odbywa się pasem szybkim

[Aktualizacja, godz. 8.54]

Na trasie nie ma już utrudnień, ruch odbywa się normalnie


Przypominamy, do podobnego wypadku doszło w tym samym miejscu 6 marca 2021. W wyniku tamtego zdarzenia rannych zostało 54 osób, w tym 10 ciężko. Zginęły 4 osoby. Zobacz film z akcji ratunkowej: