Zakończyły się już badania archeologiczne na skrzyżowaniu ul. Matejki z Grunwaldzką. Co z przetargiem na przebudowę tej ulicy w samym centrum Rzeszowa?
Przypomnijmy, w zeszłym roku miasto ogłosiło kolejny już przetarg na badania archeologiczne na ulicach Matejki oraz Grunwaldzkiej. Ich wykonanie było niezbędne, zanim Rzeszów ruszy z przebudową tych dwóch ulic.

Ostatecznie, w poniedziałek 22 marca zakończyły badania archeologiczne, które były wykonywane na ich skrzyżowaniu. - Przejazd jest już możliwy, natomiast w kwietniu powinny zakończyć się badania wykonywane na ul. Grunwaldzkiej - mówi nam Artur Gernand z biura prasowego UM Rzeszowa.

Odpowiednia dokumentacja projektowa jest już gotowa, jednak przed ogłoszeniem przetargu na przebudowę tych dwóch ulic musi wejść tam wojewódzki konserwator zabytków. Od jego oceny, czy któreś ze znalezisk jest warte zachowania, zależy, kiedy rzeszowski ratusz ogłosi przetarg na przebudowę Grunwaldzkiej.

- Modernizacja ul. Grunwaldzkiej będzie wyglądał niemal identycznie, jak ta na ul. Kościuszki oraz 3 maja. Będzie wymieniona instalacja, zostanie wymieniona także nawierzchnia, pojawi się także mała architektura. Finał tej inwestycji planowany jest na przyszły rok - dodaje Artur Gernand.