Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie poinformowało o 399 nowych zakażeniach koronawirusem. To 120 więcej niż wczoraj! Największa liczba znów wystąpiła na Śląsku - 140.
Na Podkarpaciu odnotowano 8 nowych zakażeń (wczoraj było 22). Resort poinformował także o śmierci 9 kolejnych osób. Natomiast kolejne 19 osób wyzdrowiało.
Nowych 8 potwierdzonych przypadków to:
4 osoby z powiatu lubaczowskiego- 2 mężczyzn i 2 kobiety (izolacja),
2 osoby z powiatu jarosławskiego- mężczyzna i kobieta ( izolacja),
2 osoby z powiatu stalowowolskiego- 2 mężczyzn (hospitalizacja).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6 osób, 1896 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 347 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 95 osób.Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1105 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 606 osób wyzdrowiało. Odnotowano 57 zgonów.

Z przykrością informujemy, że dnia 18 lipca 2020 r. zmarł pacjent w szpitalu w Łańcucie (mieszkaniec m. Rzeszowa). Bezpośrednia przyczyną zgonu nie był COVID-19.
Ponieważ zgon dotyczył przypadku osoby hospitalizowanej z wynikiem dodatnim w kierunku Sars-Cov-2 wykazujemy go w naszej statystyce.
Z wyżej wymienionej przyczyny zgon nie jest wykazywany przez Ministerstwo Zdrowia.
- mówi dr Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Kolejne 19 osób, które wyzdrowiało to 8 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 5 mieszkańców powiatu przemyskiego, 4 osoby z m. Przemyśla oraz po jednej osobie z powiatu łańcuckiego i przeworskiego.