Późnym wieczorem 29 marca 2021 roku Piotr Chojecki ogłosił początek projektu pod nazwą Radio RMI - Rozrywka, Muzyka, Informacje.
Dodał również, że choć na daną chwilę jest to stacja internetowa, to w finalnej formie miałaby ona być nadawana w DAB+. Planuje on, że zasięgiem radio obejmować będzie tereny województw południowej Polski, czyli:

  • Dolnośląskiego,

  • Opolskiego,

  • Śląskiego,

  • Małopolskiego,

  • Świętokrzyskiego,

  • Podkarpackiego.


Ma ona również sięgać dodatkowo do Warszawy.

Radio RMI- misja oraz założenia nowo powstałej stacji radiowej


Piotr Chojecki, wiceprezes powstającej rozgłośni i szef jej redakcji Informacyjnej, zaznaczył wprost, że on oraz jego współpracownicy:

Nie będziemy tubą propagandową żadnej partii politycznej.

Podkreślił, że zadaniem nowej stacji jest łączenie, a nie dzielenie swoich słuchaczy, ze względu na ich wyznania i poglądy.

Ogłosił także, że chęć współpracy wykazali już dziennikarze i reporterzy z różnych miejscowości, takich jak: Jasło, Krosno, Sanok i Rzeszów. Według niego nie brakuje również zainteresowanych współtworzeniem radia poza granicami kraju. W sprawie współpracy odezwali się korespondenci m.in. z:

  • Londynu,

  • Waszyngtonu,

  • Chicago.


Obsada Radia RMI. Twórcami są sami uznani radiowcy z całego kraju


Prezesem i szefem muzycznym Radia RMI ma być Henryk Cyntler. Przez kilka miesięcy pracował jako dziennikarz muzyczny Radia FAKTY. Był też wieloletnim szefem muzycznym Radia FAN FM w Jaśle. Według swoich współpracowników posiada szczególne umiejętności negocjacyjne, dzięki którym radio posiadało mnóstwo płyt z firm fonograficznych, które były niedostępne dla innych rozgłośni.

Natomiast wiceprezesem i szefem redakcji Informacyjnej będzie wspomniany już Piotr Chojecki. Może się on pochwalić stanowiskiem prezentera i dziennikarza muzycznego Radia FAN FM w okresie 1995 – 2001. Przez następne dwa lata był zastępcą szefa muzycznego Radia Fakty. Następnie został prezenterem Radia Bieszczady. Do 2011 roku był reporterem i dziennikarzem Katolickiego Radia VIA. Obecnie jest autorem i właścicielem praw do audycji „Rockowe Klimaty" oraz referentem ds. Promocji i Informacji w Jasielskim Domu Kultury.

Stanowisko szefa promocji ma objąć Jakub Osika. Był on redaktorem naczelnym Radia Bieszczady w latach 2001-2007. Obejmował również posadę dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku (2011-2018). Obecnie jest radnym Rady Miejskiej w Sanoku (od 2014 r.), a także pełni funkcję kierownika Referatu Promocji i Małych Projektów w urzędzie miejskim w Zagórzu.

Kierownikiem działu logistyki ma zostać Grzegorz Sułkowski. W rozgłośni ma także pracować Artur Gondek, czyli jak opisuje go autor oświadczenia, ,,legendarny już master of mixes z Podkarpacia". Jest on m.in. współautorem audycji „Prywatka z DJ-EM”, emitowanej na antenie Radia FAN FM oraz Wieloletni rezydent podkarpackich klubów.

Inicjatywę powstającego Radia RMI można wesprzeć pod tym linkiem.