Dwójka młodych artystów z Rzeszowa, podczas castingów, została wybrana do drużyny, w programie muzycznym The Voice Kids.
Jest to polski program typu talent show. Mogą brać w nim udział dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 8-14 lat. Nagrodą dla zwycięzcy jest stypendium w wysokości 50 000 zł, a także możliwość wydania singla z wytwórnią Universal Music Polska. W tegorocznej już czwartej edycji szansę na to zwycięstwo otrzymała dwójka młodych piosenkarzy ze stolicy Podkarpacia.

The Voice Kids "Rzeszów" - Poznaj naszych reprezentantów


Pierwszym etapem programu są nieemitowane castingi, spośród których wyłania się 100 kandydatów, którzy pokażą się w telewizji. Kolejnym etapem są przesłuchania w ciemno, podczas których jury wybierają członków swoich drużyn, jedynie na podstawie ich głosów (nie widzą ich). Wybór nie jest prosty, ponieważ kandydaci zjeżdżają z całego kraju. Pomimo tego, podczas tej selekcji para sędziów: Baron i Tomson, wybrali do swojego teamu 11-letnią Amelię Borkowską i 13-letniego Tomasza Nowaka. Tym samym młodzi piosenkarze stali się jednymi z najlepszych w Polsce. Oboje są uczniami wokalnymi Rzeszowskich Domów Kultury.

The Voice Kids Rzeszów


Amelia aktualnie korzysta z lekcji wokalnych Katarzyny Pasierb, które prowadzone są w Rzeszowskim Domu Kultury filia Wilkowyja. Ponadto uczęszcza na zajęcia ze śpiewu, organizowane przez Olgę Boczar w studiu Voice Balance. Tomasz również rozwija swój talent wokalny podczas lekcji w Rzeszowskim Domu Kultury, ale w filii Biała. Jego nauczycielem jest Marcin Florczak. Co więcej, młody uczestnik programu The Voice Kids jest także członkiem Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Resovienses.

The Voice Kids Rzeszów


Głosowanie The Voice Kids. Jak pomóc reprezentantom Rzeszowa?


Po tym, jak Amelia Borkowska i Tomasz Nowak przeszli casting, przesłuchania w ciemno i zostali wybrani do drużyny, czeka na nich kolejny etap programu, czyli bitwy. Podczas nich, każdy z sędziów dobiera w trójki członków swoich drużyn. Każda grupa wykonuje razem jeden utwór, a na koniec trener wybiera z nich jedną osobę, która przechodzi do finału.

Każdy, kto chce kibicować reprezentantom z Rzeszowa oraz przekonać się, czy przejdą dalej, będzie miał ku temu okazję w najbliższą sobotę 3 kwietnia 2021 roku o godzinie 20:00 na antenie TVP2.

W międzyczasie Amelia Borkowska i Tomasz Nowak ciągle biorą udział w plebiscycie na najlepszy głos czwartej edycji „The Voice Kids”. Nagrodą za ten tytuł będzie voucher na nagranie singla oraz teledysku. Aby pomóc rzeszowskim wokalistom można oddać na nich swój głos poprzez tę stronę internetową.The Voice Kids Rzeszów


The Voice Kids Rzeszów