Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie zaangażowali się w akcję „Świąteczna paczka dla bohatera”. Projekt zorganizowała „Fundacja Nie Zapomnij o nas” oraz „Federacja Patriotyczna”.
Dzięki zaangażowaniu żołnierzy z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia 3.PBOT, do kombatantów dostarczane zostały wielkanocne paczki żywnościowe wraz z zorganizowanymi drobnymi prezentami. To właśnie samotność w tym czasie doskwiera najbardziej, dlatego jak często podkreślają sami kombatanci i żołnierze podziemia niepodległościowego, najważniejsze dla nich jest spotkanie, rozmowa i kontakt z wolontariuszami i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Podczas rozmów nasi kombatanci często podkreślają, że dzięki odwiedzinom i udzielanemu wsparciu zarówno przez osoby z wolontariatu, żołnierzy WOT czy przedstawicieli Urzędu ds. Kombatantów jak i Osób Represjonowanych, czują, że nie są pozostawieni sami sobie w tym ważnym dla Chrześcijan okresie Świąt Wielkanocnych. Chcemy, choć w małym stopniu odwdzięczyć się za to, że dziś żyjemy w wolnej Polsce, możemy swobodnie uczyć się, pracować i żyć – mówi Krystian Fila koordynator akcji na Podkarpaciu.

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady OT od początku pandemii są zaangażowani w pomoc dla kombatantów i osób starszych na terenie całego Podkarpacia. Dziś też jesteśmy z naszymi bohaterami. Aktualnie żołnierze dostarczają 26 obiadów dla naszych bohaterów na terenie Rzeszowa, Łańcuta, powiatu niżańskiego i stalowowolskiego. Jesteśmy również otwarci na ich indywidualne potrzeby. Są to osoby starsze, o które szczególnie musimy zadbać, by zostali w domach i unikali kontaktów z potencjalnymi nosicielami COVID-19.