- Bardzo podoba mi się organizacja w samym klubie. Nikt w klubie nie miał wątpliwości co do faktu jego wyboru ze względu na doświadczenie. Jestem przekonany o owocnych efektach współpracy z nim - tak na konferencji prasowej mówił trener Alberto Giuliani oraz prezes Piotr Maciąg. Asseco Resovia Rzeszów zaprezentowała nowego szkoleniowca.
Kolejne zmiany w klubie oraz liczenie na zupełnie nowe otwarcie w nadchodzącym sezonie. Na dzisiejszej konferencji prasowej prezes klubu Piotr Maciąg zaprezentował mediom nowego szkoleniowca Alberto Giulianiego.

Dlaczego taki wybór ?

W ciągu ostatnich kilku sezonów Asseco Resovia Rzeszów kilka razy zmieniała trenera. Byliśmy tego świadkami, chociażby w ostatnim sezonie, kiedy z posady szkoleniowca niespodziewanie został zwolniony Piotr Gruszka, a na jego miejsce znaleziono Emmanuela Zaniniego. Jednak wobec dalej słabych wyników i z nim kontraktu nie przedłużono. Na najbliższy sezon działacze klubu z Podpromia zdecydowali się na zatrudnienie także włoskiego szkoleniowca, Alberto Giulianiego. Władze klubu wiążą z nim spore nadzieje.

- Rozmowy z trenerem trwały bardzo krótko. Także nikt w klubie nie miał wątpliwości co do jego osoby. Trener Giuliani jest niezwykle utytułowany. Głęboko wierzymy na podniesienie jakości gry zawodników - mówił na konferencji prezes Maciąg.

Skład znowu przebudowany. Dlaczego?

Asseco Resovia Rzeszów w ostatnich sezonach była także znana z tego, że wymieniała przynajmniej połowę składu. Odbywało się głównie za decyzją trenera, ale także zdarzało się i tak, że szkoleniowiec był kontraktowany dopiero po zakończeniu budowy składu. Tutaj jednak sprawdził się ten pierwszy scenariusz. Do drużyny przyszły bowiem takie gwiazdy Klemen Cebulj, Jeffery Jendryk, Fabian Drzyzga czy Paweł Woicki. Średnia wieku nowych zawodników wynosi ok. 27-28 lat.

- Nasi zawodnicy są w wieku optymalnym jeżeli chodzi o ich potencjał. Wierzymy, że trener pozwoli na osiągnięcie przez nich odpowiedniego progresu. Oczywiście niektórzy zawodnicy byli już w klubie przed przyjściem trenera, ale on ich w pełni akceptuje. Jestem przekonany o dobrych wynikach osiągniętych z ich pomocą - dodawał prezes Maciąg.

Władze klubu rozważają także ściąganie w trakcie zawodników z AKS-u Resovii.

O przygotowaniach do nowego sezonu

Niezwykle ważnym punktem przed nadchodzącym sezonem jest optymalne przygotowanie się do niego. W poprzednich sezonach w największych klubach bywało z tym różnie, ponieważ w tym okresie odbywało się zgrupowanie kadry, w związku z czym większość zawodników nie była dostępna. Teraz jednak jest zupełnie inaczej. Większość graczy jest dostępna, z wyłączeniem Fabiana Drzyzgi. Trnere Giuliani na konferencji prasowej podkreślał ciężkie przygotowanie do nadchodzących rozgrywek.

- W pierwszym tygodniu wchodziliśmy delikatnie w przygotowania. Z każdym tygodniem będą one coraz intensywniejsze. Moim celem w pierwszym okresie jest sprawdzenie podejścia graczy. Oczywiście odczuwamy brak Fabiana Drzyzgi, jednak radzimy sobie bez niego. Zastępuje go bowiem Michał Baranowicz. Moje podejście można określić w trzech słowach: pracujmy, pracujmy dużo i pracujmy wiele - podkreślał Alberto Giuliani.

Na konferencji zapytaliśmy także o ewentualne sparingi przed sezonowe. - Sparingi rozpoczniemy w połowie sierpnia. Mamy turniej w Radomiu, będziemy też grać z Katowicami i Lubinem - mówił prezes Maciąg.

Szkoleniowiec był także zapytany o opinię na temat Letniej Ligii Siatkówki i jaki skład tam jest wysyłany. - Na ten turniej wysyłamy Pawła Woickiego, Nico Szerszenia, Bartosza Mariańskiego oraz Bartosza Królickiego. Do Krakowa pojedzie także 8 zawodników z AKS-u. To jest także turniej, gdzie zawodnicy zostali wybrani pod względem sprawdzenia ich przygotowania. Jednak sam pomysł uważam za bardzo fajny. Akurat też wczoraj mieliśmy turniej siatkówki plażowej całej drużyny - podkreślali trener Giuliani i prezes Maciąg.

A w ogóle, dlaczego wybór Rzeszowa?

Każdy, kto odwiedził Rzeszów w przeciągu ostatnich 10 lat, czy 15 lat mówi, że to miasto bardzo się zmieniło, oczywiście na plus, pod każdym względem. Nowy trener także nie ukrywa zadowolenia z pracy klubu, ale także jest pod wrażeniem samego Rzeszowa.

- Bardzo podoba mi się organizacja w samym klubie. Zanim zdecydowałem się na pracę w klubie, zrobiłem sobie mały wywiad, jak wygląda to miasto. Od każdego dostawałem informacje, że dobrze się tu żyje, że jest fajna atmosfera i miejsce do życia. Jednak w najbliższy weekend chciałbym się zapoznać dokładniej z miastem - mówił trener Giuliani.