Policja zatrzymała do kontroli mężczyznę, który nie miał na sobie maseczki. Po przeszukaniu auta jego auta, że brak zasłonięcia ust i nosa był z tego wszystkiego najmniejszym problemem.
W czwartek 1 kwietnia w Łańcucie tuż przed godz. 9 rano policja wylegitymowała mężczyznę za niezasłanianie ust i nosa. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że 61-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego może posiadać towary bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W związku z tym funkcjonariusze postanowili skontrolować samochód mężczyzny, który stał zaparkowany przy należącym do niego straganie z kwiatami.

Na kontrabandę składało się blisko 700 nielegalnych paczek papierosów

W peugeocie, na przednim siedzeniu pasażera, policjanci zauważyli przykryte kocem reklamówki, a w nich ponad 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy zostały zabezpieczone. Uwagę funkcjonariuszy przyciągnął jeszcze plastikowy pojemnik na piasek, który stał przy straganie. Okazało się, że intuicja ich nie zawiodła – w pojemniku ukryta była torba, a w niej 270 paczek nielegalnych papierosów. Łącznie policjanci zabezpieczyli 682 paczki papierosów bez polskiej akcyzy.

Mężczyzna oświadczył, że do niego należą jedynie papierosy znalezione w samochodzie, a o papierosach w pojemniku przy straganie nic nie wie. 61-latek został zatrzymany i przewieziony do łańcuckiej komendy celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Za brak maseczki został ukarany mandatem. Natomiast za naruszenie przepisów kodeksu karnoskarbowego odpowie przed sądem.