W nocy z piątku na sobotę (24-25 lipca) w Letnim Ogródku Kulturalnym przy Estradzie Rzeszowskiej odbędzie się kolejna edycja Festiwalu On Air.
Tej nocy widzowie będą mieli okazję zobaczyć cztery filmy w formule silent cinema, które dotyczyć będą zagadnień z dziedziny kultury i sztuki.

Wśród filmów pełno- i krótkometrażowych wyświetlone zostaną dokumenty, animacje i video-art.

Maraton rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 20:45 a widzowie obejrzą takie produkcje jak: „A monologue in the intermission” (24 min., Bułgaria 2018 reż. Petre Vulchevy), „Graffigina” (57 min., Szwecja 2019, reż. Teodor Hultberg), „Elliott Erwitt. Silence sounds good” (62 min., Hiszpania 2019 reż. Adriana López Sanfeliu), “Koulakov’s supreme ultimate” (87 min., Rosja 2019 reż. Vladimir Nepevny).

Taki repertuar ma zachęcić widzów do rozważań na temat tego, czy poprzez sztukę i kulturę można odnaleźć prawdziwe szczęście w życiu.

Organizatorem festiwalu On Air jest Fundacja Rozwoju Kinematografii, która promuje kino polskie i europejskie. Rzeszowski Inkubator Kultury jest jednym z partnerów pokazów filmowych.

Wszystkie projekcje odbywają się w języku oryginalnym, z angielskimi napisami. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje rejestracja poprzez formularz na Facebooku udostępniony w dniu wydarzenia. Można również wpisać się na listę tuż przed wejściem, okazując dokument tożsamości. Organizatorzy przypominają o konieczności założenia maseczki ze względu na sytuację epidemiologiczną.