Dwa razy Urząd Miasta Rzeszowa ogłaszał przetarg na wymianę dmuchanych band na Stadionie Miejskim, dwa razy został unieważniony. Uda się ta sztuka za trzecim razem ?
Opornie idzie Rzeszowowi remont Stadionu Miejskiego, kilka razy przesuwano także termin zakończenia prac. Według ostatnich planów stadion miał być gotowy na początku kwietnia, lecz teraz słyszymy, że obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec bieżącego miesiąca.

Teraz słyszymy, że od wtorku 6 kwietnia nastąpi przyspieszenie prac i rozpoczęcie prac przy torze. RzTŻ Rzeszów uzyskał zgodę na wyjazd na tor z chwilą jego odbioru, planowany na koniec kwietnia. Końcowy odbiór prac remontowych wyznaczono do 11 maja.

Remonty na Stadionie Miejskim. Problem z wymianą band

Wraz z remontem nawierzchni, oraz zadaszenia nad lewą trybuną, miasto chciało także wymienić żużlowcom dmuchane bandy. Lecz jak na razie ten etap idzie władzom opornie. Dwa razy wyłaniano potencjalnego wykonawcę, nie mówiąc już o rozpoczęciu prac.

W pierwszym przetargu otwarcie ofert nastąpiło 5 lutego. Wtedy do ratusza wpłynęła jedna propozycja, od firmy z Lublina. Mieściła się ona nawet w zakładanych kosztach, lecz po kilku dniach rzeszowski magistrat unieważnił przetarg.

Drugie podejście nastąpiło na początku marca. Tym razem miasto podzieliło to zadanie na dwie części. Jedna z firm miała się zająć dostarczeniem bandy absorbującej energię kinetyczną, z kolei w drugiej części zamówienia przyszły wykonawca miałby dostarczyć bandę pneumatyczną APD A plus. Jednak i tym razem nie udało się podpisać umów. Na drodze pojawiły się problemy związane z niedopełnieniem kwestii formalnych.

Trzecia próba wyłonienia wykonawcy nastąpiła we wtorek 31 marca. Miasto nie zmieniło warunków. Koszt tej inwestycji to nadal w sumie 892,5 tys. zł. Wykonawcy mają czas na składanie ofert do piątku 9 kwietnia, a zadanie musi zostać wykonane w ciągu 30 od daty podpisania umowy.