Podczas konferencji prasowej Konrad Fijołek, Witold Walawender i Daniel Kunysz - radni miasta Rzeszowa, zapowiedzieli, że zamierzają walczyć o poprawę infrastruktury sportowej w mieście.
Jak powiedział kandydat na prezydenta Rzeszowa, briefing prasowy miał na celu pokazanie, że jego założenia i obietnice są wiarygodne. Przy okazji omówił trwające oraz planowane inwestycje związane z rozwojem infrastruktury sportowej. Konrad Fijołek podkreślił:

,,Przesuwamy ciężkość naszych działań w kierunku poprawy jakości życia".

W ten sposób zapowiedział, że wraz z innym radnym Miasta Rzeszowa zamierza skupić się na rozwoju rekreacji w Rzeszowie.

Czy ścieżki biegowe i rowerowe w Rzeszowie zostaną rozbudowane aż do Łańcuta?


Konrad Fijołek podczas konferencji prasowej przypomniał swój plakat z 2017 roku, kiedy wraz ze współpracownikami proponowali projekt ,,Smart Bulwary" w ramach budżetu obywatelskiego. Obejmował on budowę zapętlonej ścieżki biegowej, którą częściowo udało się już wybudować. Kandydat na prezydenta Rzeszowa wraz z Witoldem Walawenderem - pomysłodawcą projektu, oświadczyli, że planują ją wciąż rozbudowywać, a także tworzyć kolejne ścieżki.

W tym celu złożyli w zeszłym tygodniu dokumentację do Budżetu Miasta Rzeszowa. Dotyczyła ona tzw. ,,zielonego pakietu" obejmującego rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej. Projekt ten opiewa na ok. 1 300 000 złotych. Dzięki niemu ma ostatecznie powstać pierwsza ponad dwukilometrowa zapętlona ścieżka dla biegaczy. Zapewnili także, że miasto ma już zabezpieczoną kwotę potrzebną do zrealizowania do tej inwestycji.

Przedstawili również swoje kolejne pomysły w kwestii rozbudowy ścieżek rekreacyjnych. Zamierzają stworzyć potrzebną infrastrukturę także na wschodnim brzegu Wisłoka. Ponadto, zaznaczyli, że istotne jest połączenie istniejących ścieżek rowerowych w centrum miasta.

To nie jedyne ambitne plany Fijołka w sprawie dróg rowerowych. Jak poinformował podczas konferencji, pracuje on nad stworzeniem ścieżki od Rzeszowa aż do Łańcuta. Co więcej, ma ona być odseparowana od ruchu drogowego. Radny twierdzi, że w najbliższym czasie spotka się z burmistrzem Łańcuta, aby omówić szczegóły tej inwestycji.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne - na czym stanęły prace?


Poruszony został także temat PCL. Radny Walawender zaznaczył, że w najbliższym czasie miasto planuje złożyć odpowiedni wniosek o pozwolenie na budowę centrum. Zaznaczył również, że Rada Miasta zapewni dopłatę w wysokości jednej czwartej całych kosztów inwestycji. Na dany moment jest to gwarancja na 8 milionów zł. - Jest porozumienie wypracowane podczas rozmów z władzami Resovii, które odbyły się w lutym tego roku - zaznaczył.

Smart City Rzeszów i kolejne innowacyjne pomysły Fijołka


Konrad Fijołek przedstawił swoje kolejne pomysły, które według niego mają wpłynąć na większą dostępność infrastruktury rekreacyjnej dla mieszkańców miasta. Projekt Smart City obejmuje stworzenie aplikacji, za pomocą której, będzie można sprawdzać dostępność poszczególnych obiektów sportowych i ewentualnie je rezerwować.

Jak powiedział Konrad Fijołek, jest coraz więcej różnego rodzaju klubów sportowych oraz indywidualnych sportowców. Z tego względu, aby ułatwić im korzystanie z terenów sportowych, aplikacja pokazywałaby, kiedy mogą skorzystać z danego obiektu, a także go zarezerwować pod np. zawody.

Kandydat na prezydenta Rzeszowa chce też obniżyć koszty wynajmu poszczególnych obiektów sportowych. Powiedział, że obecnie np. w Lublinie stadiony można wynajmować:

,,Za symboliczną złotówkę".

To samo planuje wprowadzić w Rzeszowie. Twierdzi również, że znalazł już źródła finansowania, dzięki którym będzie to możliwe. Nie powiedział jednak co to za źródła.

Lodowisko wróci do Rzeszowa. Gdzie ma powstać?


Radni Miasta opisali również sytuację z lodowiskami w stolicy Podkarpacia. Zapewnili, że powróci lodowisko przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie. Niegdyś zostało ono zburzone, ponieważ na jego terenie miało powstać Centrum ResVita, któremu miasto przekazało 2 hektary. Jednak projekt upadł i obszar ten powrócił w posiadanie miasta. Teraz radni planują odbudowę dawnego lodowiska.

Konrad Fijołek oświadczył, że są już wstępne plany na tę inwestycję, ale jest ona zależna od PCL. Powiedział, że na początku należy ukończyć już rozpoczęte prace. Kolejne plany są uzależnione od wysokości kosztów budowy Centrum Lekkoatletycznego, które nie są jeszcze ostatecznie oszacowane.

Kolejne plany na inwestycje sportowe w stolicy Podkarpacia


Kandydat na prezydenta oraz pozostali radni wymienili również pozostałe inwestycje sportowe, które chcieliby wprowadzić w życie. Omówili także te, które są już w trakcie budowy lub na końcowym etapie realizacji. Wspomnieli m.in. o budowie basenów przy ulicy Matuszczaka. Powiedzieli, że mają one być gotowe wstępnie do maja 2022 roku.

Ponadto podejmują działania w kwestii ,,ożywienia" żużla na Podkarpaciu, ale jak zaznaczyli, przetarg na nowe bandy będzie musiał zostać powtórzony. Co więcej, trwa też renowacja stadionu miejskiego, jest m.in. wymieniana murawa.

Na koniec konferencji Konrad Fijołek oznajmij, że wciąż chce rozwijać infrastrukturę sportową w Rzeszowie o kolejne obiekty. Także te przeznaczone do sportów jak do tej pory mniej popularnych w mieście, np. Rugby amerykańskie, czy sporty walki. W przypadku tej ostatniej sekcji zapowiedział spotkanie z przedstawicielami właśnie tej dyscypliny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.