Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa zostają przedłużone do 18 kwietnia 2021 r.
Przypomnijmy, na specjalnie zwołanej dziś konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedłużył obecnie obowiązujące obostrzenia najwcześniej do 18 kwietnia. Wszystko jest oczywiście związane z pandemią koronawirusa.

Obecnie do 9 kwietnia obowiązują zaostrzone zasady, zgodnie z którymi m.in. zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne, są nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. - w sklepach do 100 mkw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Obiekty hotelowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy). Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia

Rzeszowski magistrat przyłącza się do przedłużenia ograniczeń

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju i decyzją Rady Ministrów w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców zostały przedłużone do 18 kwietnia 2021 r.

- Wizyta w Urzędzie Miasta Rzeszowa jest możliwa tylko i wyłącznie w przypadku spraw wymagających obecności klienta, po wcześniejszym telefonicznym lub e-mailowym umówieniu terminu - mówi Artur Gernand z biura prasowego UM Rzeszowa.

Z Urzędem Miasta Rzeszowa można kontaktować się w sposób zdalny - w formie e-mailowej, telefonicznej oraz poprzez platformę ePUAP.

Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa, zlokalizowane w galeriach handlowych, są nieczynne do 18 kwietnia 2021 r.