Marcin Warchoł rozkręcił się z kampanią wyborczą na dobre, tymczasem policja chce jego ukarania za brak maseczki. Zbigniew Ziobro pozwoli na ukaranie swojego podopiecznego ?
Choć Marcin Warchoł idzie jak burza ze swoimi obietnicami wyborczymi, ta sprawa na pewno mu nie pomoże, przynajmniej wizerunkowo. Rzeszowska policja żąda jego ukarania za brak maseczki w miejscu publicznym.

Rzeszów. Za co miałby zostać ukarany Warchoł?

Ewentualna kara dla wiceministra sprawiedliwości miałaby zostać nałożona za skandaliczne zachowanie z 8 marca. Wtedy to na dzień kobiet Marcin Warchoł przechadzał się po Rzeszowie, rozdając Paniom (a także Panom) liczne kwiaty. O tej akcji pisaliśmy w artykule: Dzień kobiet. Kampania... "społeczna" Marcina Warchoła

Robił to jednak bez założonej maseczki, co było wbrew obowiązującym przepisom pandemicznym. Polityk swoimi działaniami chwalił się także sumiennie w mediach społecznościowych.Na profilach społecznościowych Marcina Warchoła nadal możemy podziwiać inne przykłady przebywania tego polityka bez maseczki w miejscach publicznych.

Fakt ten komentuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, która to złożyła wniosek o ukaranie polityka.

- Za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wysłaliśmy do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji materiały dotyczące czynności wyjaśniających w sprawie. Zostały one wysłane razem z wnioskiem o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie osoby, która posiada immunitet - mowi nadkom. Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Ziobro pozwoli na ukaranie podwładnego?

Jednak złożenie takiego wniosku to zaledwie początek, przeciwnicy Warchoła powiedzieliby "początek drogi do sukcesu". Marcin Warchoł, mimo iż startuje w wyborach na prezydenta miasta, to nadal jest posłem, w związku z czym chroni go immunitet, wynikający z pełnionego mandatu.

Tryb postępowania wobec takiej osoby regulują wytyczne nr 3 Komendanta Głównego Policji z 13 lipca 2020 roku. Przewiduje on, że po przesłaniu oświadczenia do Biura Prewencji do KGP najpierw musi sprawdzić przesłany wniosek pod kątem formalnym, a jeżeli nie dopatrzy się żadnych błędów przygotowuje odpowiedni wniosek do Marszałek Sejmu z prośbą o wyrażenie zgody.

I tutaj robi się naprawdę ciekawie. Komenda Główna Policji wysyła odpowiedni wniosek nie bezpośrednio do drugiej osoby w państwie, ale za pośrednictwem Prokuratura Generalnego. A funkcję tą sprawuje od 2016 roku Zbigniew Ziobro, czynny polityk, prezes Solidarnej Polski, polityczny pryncypał Marcina Warchoła.

Mimo, iż Warchoł złożył już legitymację partyjną, to nadal jest on wiceministrem w tym resorcie, w związku z tym ciężko uwierzyć, żeby Ziobro nagle zezwolił na nałożenie kary na swojego "politycznego wychowanka", choćby nawet symbolicznej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.