Funkcjonariusze KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) przeszukali jedną z posesji w powiecie przerwoskim na Podkarpaciu. Słusznie podejrzewali, że znajdują się tam towary z przemytu

Powiat przeworski - co znaleźli funkcjonariusze i kto jest odpowiedzialny?


Podczas kontroli znaleziono ok. 12 tysięcy paczek papierosów i 42 kg krajanki tytoniowej na terenie domu oraz pomieszczeń gospodarczych. Żaden produkt nie posiadał znaków polskiej akcyzy.

Ponadto funkcjonariusze podczas przeszukania domu znaleźli pieniądze (prawdopodobnie nielegalne) schowane w pralce. Była to łączna kwota ok. 21 000 złotych (w przeliczeniu) w różnych walutach. Gdyby przechwycony towar trafił do nielegalnej sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 230 tys. złotych z tytułu nieuiszczonych należności celno- podatkowych.

Przeszukana posiadłość należy do 58-letniego mężczyzny. Podejrzany zabarykadował się w środku, po tym, jak zobaczył przed swoimi drzwiami funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu. Służbom jednak udało się dostać do środka i obezwładnili agresywnego mężczyznę.

Film można obejrzeć pod tym linkiem.


Nielegalny towar z przemytu w powiecie przeworskim


Nielegalny towar z przemytu w powiecie przeworskim