W Strzyżowie doszło do kolejnego wyłudzenia pieniędzy od starszej osoby metodą "na wnuczka". I tym razem poszkodowany stracił oszczędności życia.
W ostatnim czasie na terenie powiatu strzyżowskiego doszło do kilku prób oszustwa metodą „na wnuczka”, gdzie przestępcy, pod pozorem „załatwienia” sprawy rzekomego wypadku drogowego, próbowali wyłudzić znaczne kwoty pieniędzy od seniorów. W jednym przypadku mieszkaniec gminy Strzyżów przekazał przestępcom całe swoje oszczędności.

Wszystko zaczęło się, kiedy zadzwonił telefon. W słuchawce rozległ się głos płaczącej kobiety - powiedziała, że doszło do wypadku drogowego, w którym zginęła kobieta i jedynym sposobem „załatwienia sprawy” jest wpłata znacznej kwoty. Starszy mężczyzna, na swoje nieszczęście, dał się zwieść oszustom. Uwierzył, że rozmawia z bliską osobą i przekazał przestępcom 20 tys. zł.

Najbardziej zagrożone takimi przestępstwami są osoby starsze posiadające telefony stacjonarne. W przypadku zdarzenia losowego - np. wypadku drogowego nie ma możliwości uniknięcia konsekwencji przez wpłatę gotówki lub wypłacenia odszkodowania na miejscu takiego incydentu.