Przed KS Developres Rzeszów najważniejsze starcie w tym sezonie TauronLigi. W wielkim finale mistrzostw Polski Rysice zagrają z Grupa Azoty Chemik Police.
Awans do wielkiego finału nie przyszedł dla KS Developres Rzeszów łatwo. Choć Rysice przez cały sezon dominowały, to jednak końcówka nie była już taka pewna. W "krwi i pocie", po niezwykle zaciętym półfinale dziewczyny z Podpromia pokonały ŁKS Commerceon Łódź, tym awansując do wielkiego do wielkiego finału TauronLigi.

KS Developres Rzeszów pokona ośmiokrotnie mistrzynie Polski?

A zadanie KS Developres Rzeszów ma wyjątkowo trudne. Rysice w wielkim finale TauronLigi trafiły na odwieczne rywalki, czyli Grupa Azoty Chemik Police.

Będzie to zadanie z typu tych najtrudniejszych. W poprzednim sezonie Chemik zgarnął tytuł mistrzowski, a rzeszowianki były wicemistrzyniami, ale rywalizację zakończono po fazie zasadniczej. Chemik Police mistrzostwo Polski wywalczył osiem razy (1994, 1995, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2020), poza tymi sukcesami ma jeszcze w kolekcji jeden brązowy medal (1996). Developres SkyRes Rzeszów ma szansę na pierwszy tytuł. Największe dotychczasowe osiągnięcia tego klubu to srebrny (2020) i dwa brązowe medale mistrzostw Polski (2017, 2019).

W fazie zasadniczej tego sezonu tak samo mogliśmy oglądać niezwykle zaciętą rywalizację pomiędzy tymi zespołami. W pierwszym meczu sezonu, na wyjeździe KS Developres Rzeszów przegrał z rywalkami 3:2 po niezwykle zaciętym tie-breaku.

Jednak mecz rewanżowy już poszedł Rzeszowiankom zdecydowanie lepiej. W ostatniej kolejce fazy zasadniczej Rysice pokonały 3:1 u siebie Policzanki.

Jak będzie tym razem ? Odpowiedź poznamy już za nieco ponad 24h. Start pierwszego meczu finałowego w sobotę 10 kwietnia o godz. 14.45.