Dmitry Musersky jest ponoć bliski zasilenia szeregów Asseco Resovii Rzeszów. Rosyjska gwiazda siatkówki prowadzi ponoć zaawansowane rozmowy z klubem.
O tych sensacyjnych doniesieniach jako pierwszy poinformował portal podkarpacielive.pl. Według ustaleń dziennikarzy Dmitry Musersky jest bardzo blisko porozumienia się z Asseco Resovia. Jeśli te informacje rzeczywiście by się potwierdziły, do klubu z Rzeszowa dołączyłaby kolejna międzynarodowa gwiazda. Władze zespołu są już podobno dogadane z takimi zawodnikami jak Maciej Muzaj, dwukrotny mistrz świata Paweł Zatorski czy Karol Kłos. O tych doniesieniach pisaliśmy więcej tutaj: Asseco Resovia przygotowuje rewolucje transferową

Dmitry Musersky jest jednym z najwyższych siatkarzy na świecie. Ten mierzący 2,18 m siatkarz ostatnie trzy lata spędził w japońskim Suntory Sunbirds. Wcześnie nieprzerwanie przez trzynaście lat reprezentował barwy rodzimego Biełogorje Biełgorod.

Jest współautorem sukcesu swojej kadry z IO z Londynu z 2012, kiedy to Rosja sięgała po złoto olimpijskie. Ze swoją kadrą zdobywał także złoty medal Ligi Światowej w 2011 oraz 2013, a także złoty medal mistrzostw Europy w 2013.