15 marca Rzeszów odwiedził Szymon Hołownia, w związku z poparciem, jakiego ruch Polska 2050 udzielił w wyborach na prezydenta Rzeszowa obywatelskiemu kandydatowi Konradowi Fijołkowi.
W ramach szerokiej koalicji wspieramy kandydata z Rzeszowa, oddanego samorządowca, który obiecał zrealizować „pakiet dla Rzeszowa”, w którego centrum jest obywatel i jego potrzeby. Szymon spotkał się w biurze z wolontariuszami i uczestniczył w rozdawaniu Eko-Woreczków na ulicach miasta.

Konrad Fijołek uczestniczył natomiast, wraz z naszymi wolontariuszami, w akcji Eko-Spacer w Rzeszowie, podczas której wspólnie posprzątaliśmy tereny nad Wisłokiem. Wspieramy także kandydata na włodarza miasta w prowadzonej obecnie zbiórce podpisów poparcia.

Do akcji Eko-spacer, oprócz powiatu rzeszowskiego dołączyły także: dębicki, krośnieński, przemyski, ropczycko-sędziszowski.

Eko-woreczki to akcja, w którą w Rzeszowie podczas swej wizyty włączył się Szymon Hołownia, jest ona dalej prowadzona. Rozdając te ekologiczne woreczki żywimy nadzieję, że będziemy w stanie wpłynąć na zmianę sposobu myślenia o ekologii. Do akcji przyłączyły się także powiaty dębicki, mielecki, ropczycko-sędziszowski i sanocki.

Nadziejaki to z kolei zbiórka karmy dla stowarzyszenia „Nadzieja" (powiat przemyski), a Jerzykami walczymy z komarami to akcja, trwająca na terenie powiatów krośnieńskiego i przeworskiego i polegająca na budowaniu budek dla ptaków. Ona także mocno wpisuje się w nasze zielone DNA.

Produktywnie działamy na rzecz zmniejszenia liczny odpadów. Ich lwią część stanowią tzw. „reklamówki”. Dlatego akcja z własnym opakowaniem ma zachęcić właścicieli sklepów do wywieszania plakatów propagujących ekologiczną świadomość i używanie przy okazji zakupów opakowań wielokrotnego użytku.

W marcu rozpoczęliśmy zajęcia online dla dzieci. Szachy, plastyka, czy joga są wśród ofert, które realizują nasi podkarpaccy wolontariusze, by umilić najmłodszym czas spędzany w domu w czasie szkolnego lockdownu.
Jeden z liderów powiatowych Podkarpacia prowadzi z kolei korepetycje online z języka angielskiego dla dwójki dzieci z pieczy zastępczej w ramach ogólnopolskiej akcji realizowanej przez Polska 2050.

Przed Wielkanocą wolontariusze z powiatu bieszczadzkiego zrealizowali wspaniałą akcję pomocową dla 21 najbardziej potrzebujących osób. Produkty spożywcze, chemia i kosmetyki złożyły się na paczki, które wręczono pod koniec marca. Również tuż przed Wielkanocą finiszowaliśmy zbiórkę dla Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie. W akcję zaangażowały się powiaty rzeszowski i jarosławski.

Wsparcie dla szpitali w dobie pandemii to inicjatywa pomocowa, w którą zaangażowały się powiaty sanocki i jarosławski. Wsparcie samotnych i starszych pacjentów szpitali i paczki z produktami higienicznymi, kosmetycznymi, wodą dostarczone zostały już do szpitali. Akcja jest nadal kontynuowana.

Kolejna odsłona pomocy dla młodych pacjentów z dolegliwościami psychiatrycznymi ze szpitala w Łańcucie POKOLORUJ NAM ŚWIAT, realizowana jest przez powiaty przeworski i ropczycko – sędziszowski. Już wcześniej nasi wolontariusze wsparli łańcucką psychiatrię dziecięcą. Chętnie wracamy do wspierania tej istotnej przestrzeni w ochronie zdrowia.

Czytamy na pokolenie głową i sercem zainicjowana przez powiat sanocki akcja propagująca czytelnictwo. Do obiegu wrzuconych zostało kilka książek, które na wzór ogólnoświatowej inicjatywy book crossing znajdują coraz to nowych czytelników w różnych miejscach województwa.

W ramach kontraktu obywatelskiego będzie budowana zatoczka autobusowa w Woli Rafałowskiej (powiat rzeszowski).
#wiemyjak i na co dzień dajemy temu wyraz!!!