Podczas konferencji prasowej Waldemar Kotula poinformował o swojej rezygnacji z kandydowania na urząd Prezydenta Rzeszowa. Tym samym poparł jednego ze swoich dotychczasowych kontrkandydatów - Marcina Warchoła.
Jak powiedział sam Kotula, uznał on, że ma nikłe szanse na wygraną w tych wyborach. Chcąc zapewnić spełnienie wybranych przez siebie postulatów postanowił połączyć siły z Marcinem Warchołem. Dzisiaj oficjalnie podpisali wspólną umowę programową.

Postulaty Marcina Warchoła - jakie nowe punkty zawierają?


Waldemar Kotula powiedział, że po wielu rozmowach doszli z kontrkandydatem do porozumienia. Uwzględnia ono włączenie w program wyborczy Warchoła kolejnych 4 punktów. Pierwszy z nich to utrzymanie w Rzeszowie statusu stolicy innowacji. Tym bardziej, jak podkreślał Waldemar Kotula, że stolica Podkarpacia to ,,miasto studentów". Jest ich tu najwięcej w całej Polsce, w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, co oznacza, że jest to

,,Miasto młodych ludzi"

Kolejnym punktem jest budżet osiedlowy, na którym szczególnie zależy byłemu już kandydatowi z porozumienia Gowina. Sam jest przewodniczącym rady osiedli i wie, jakie są potrzeby. Rozumie,że każde z nich powinno móc samo decydować o tym, jakie inwestycje w rejonie są najważniejsze. Dlatego zależy Kotuli na upodmiotowieniu rad osiedlowych.

Trzeci postulat pozostaje w tematyce mieszkaniowej. Planowana jest budowa kolejnych mieszkań w Rzeszowie. Jak uważa Waldemar Kotula, nowe mieszkania są motorem napędowym gospodarki.

Pragnie on także, aby powstał w stolicy Podkarpacia Szpital Uniwersytecki. Miałby on stwarzać dodatkowe możliwości do szkolenia profesjonalnej kadry medycznej. Według założeń ma on być wynikiem współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Uniwersytetem Rzeszowskim.

Na koniec Waldemar Kotula ogłosił, że wraz z Marcinem Warchołem chcą stworzyć w Rzeszowie ogród zoologiczny. Twierdzą, że już teraz młode pokolenie ma problemy z rozpoznawaniem poszczególnych zwierząt, nawet domowych. Co więcej, ta inwestycja miała by stworzyć kolejne miejsce do spędzania wspólnych rodzinnych chwil.

Liczne poparcia dla Warchoła - słupki sondażowe rosną


Podczas konferencji prasowej Marcin Warchoł, kandydat na Prezydenta Rzeszowa, przyznał, że to nie jest jego jedyne poparcie. Na początku poparł go dotychczasowy prezydent, Tadeusz Ferenc. Następny był poseł Masłowski. Teraz wspólne postulaty połączyły go z byłym kandydatem Porozumienia Gowina. Natomiast na pytanie dziennikarza, czy planowane są kolejne ,,koalicje" z pozostałymi kontrkandydatami, wiceminister uciął krótko:

,,Nic mi o tym nie wiadomo."Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.