Minionej soboty przed godziną 20, do policji w Tarnobrzegu wpłynęło zgłoszenie. Rozmówca twierdził, że na jednym z tarnobrzeskich osiedli pijana kobieta zajmuje się dwójką dzieci. Te podejrzenia niestety się potwierdziły.

Zatrzymanie pijanej matki z Tarnobrzega- opiekowała się dwójką dzieci


Zawiadomienie było jasne:

"Kompletnie pijana matka opiekuje się dwójką małoletnich dzieci...".

Zaraz po jego otrzymaniu funkcjonariusze udali się do jednego z mieszkań na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów. Tam mieszka zatrzymana kobieta. Po wejściu do środka policjanci potwierdzili podejrzenia. Zastali tam kompletnie pijaną 32-latkę. Miała trudności z utrzymaniem się na nogach, a jej mowa była bełkotliwa i niespójna. Na domiar złego w jednym z pokojów bawiła się dwójka chłopców w wieku 3 i 6 lat.

Kobieta była w takim stanie upojenia, że podczas interwencji zesłabła. Z tego względu wezwano służby medyczne, które udzieliły jej pierwszej pomocy. Funkcjonariusze tarnobrzeskiej policji przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, który wykazał, że zatrzymana miała 3,5 promila alkoholu we krwi. Kobieta tłumaczyła się, że piła jedynie domowe nalewki, zrobione na spirytusie.

Konsekwencje nieodpowiedzialności-areszt i brak dzieci


Pijaną 32-latkę funkcjonariusze zabrali do policyjnego areszty. Została przesłuchana po tym, jak wytrzeźwiała i odzyskała świadomość. Usłyszała już zarzuty dotyczące popełnionych przestępstw. Za to, co zrobiła, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tarnobrzescy policjanci zaopiekowali się dziećmi. Ustalili dla nich tymczasowe miejsce pobytu. Następnie postanowieniem Sądu Rodzinnego w Tarnobrzegu, 3 i 6-latka umieszczono w placówce opiekuńczej. Całe to zdarzenie opisała Komenda Główna Policji w Rzeszowie. Zaapelowali oni jednocześnie:

,,Pamiętajmy, że nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W przypadku, gdy na sprawcy ciąży szczególny obowiązek opieki, przestępstwo takie zagrożone jest surowszą karą, nawet do 5 lat pozbawienia wolności."