Do 30 kwietnia br. Urząd Miasta Rzeszowa czeka na oferty ws. budowy nowej remizy strażackiej dla OSP Słocina. Projekt powstał już dawno, ale dopiero teraz miasto zdecydowało się na ogłoszenie przetargu.

Strażacy z OSP Słocina doczekają nowej remizy?

Na początku tego tygodnia miasto ogłosiło przetarg na budowę nowoczesnej remizy strażackiej dla OSP Słocina.

Nowy budynek ma powstać, tak jak wcześniej zakładano przy ul. Witolda. Jego powierzchnia ma wynieść łącznie 788 metrów kw.

W dokumentacji projektowej czytamy, że będzie to budek dwukondygnacyjny. Strażacy-ochotnicy po zakończeniu budowy zyskają nowoczesne szatnie, pokoje biurowe, salę zebrań oraz suszarnię.

Zamówienie obejmuje również przykrycie istniejącego tam rowu melioracyjnego oraz wykonanie wszystkich przyłączy.

Na oferty miasto czeka do końca kwietnia

Jednak to nie koniec nowości, jakie Rzeszów chce sprezentować strażakom. Przy obiekcie powstanie także spory plac manewrowy - o powierzchni 634,4 metrów kw. Spokojnie będzie mogło się na nim zmieścić kilkanaście samochodów strażackich. Powstaną także nowe zjazdy oraz chodniki.

Ponadto teren zostanie w całości wygrodzony.

- Miasto czeka na oferty do 30 kwietnia. Podpisanie umowy z wykonawcą odbędzie się najprawdopodobniej w maju tego roku, będzie on miał 18 miesięcy czasu na wykonanie tej inwestycji - mówi Artur Gernand z biura prasowego UM Rzeszowa.