W celu wyjaśnienia okoliczności zgonu w miejscu ujawnienia zwłok zostały przeprowadzone oględziny z udziałem prokuratora. Dodatkowo przeprowadzono również oględziny miejsca, gdzie odbywało się spotkanie, w którym początkowo uczestniczyła Paulina Z.
Przypomnijmy, w ostatnią sobotę w miejscowości Dąbrówki na Podkarpaciu koło Łańcuta doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Z niewyjaśnionych przyczyn 17-letnia dziewczyna, wracając z osiemnastki swojego kolegi, utonęła w stawie. Zaginiecie nastolatki zgłosili rodzice.

Okolice miejsca zamieszkania zaginionej dziewczyny przeszukiwało 10 funkcjonariuszy. W akcji użyty został pies tropiący.

Po kilku godzinach akcji poszukiwawczej, ciało nastolatki zostało odnalezione w pobliskim stawie. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Tragedia na Podkarpaciu. Nastolatka utopiła się w stawie

Prokuratura będzie badać dokładne okoliczności tej tragedii

Ciało Pauliny Z., po zabezpieczeniu, zostało skierowane na sekcję. Ze wstępnych ustaleń, przeprowadzonej w dniu 14 kwietnia 2021 r., sekcji zwłok w/w w Prosektorium Klinicznego Szpitala nr 1 w Rzeszowie wynika, iż bezpośrednią przyczyną zgonu Pauliny Z. było utonięcie. Ostateczna opinia zostanie wydana przez biegłego po uzyskaniu wyników dodatkowo zleconych badań oraz po dokonaniu wszelkich niezbędnych ustaleń w sprawie.

- W chwili obecnej w sprawie realizowane są czynności zmierzające do szczegółowego ustalenia okoliczności zaistniałego zdarzenia. W związku z powyższym trwają również przesłuchania uczestników spotkania, w którym uczestniczyła Paulina Z. -mówi Paweł Król z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.