Ekipa Burze Podkarpacia przygotowała dla nas kolejną prognozę tygodniową.
Pierwsza połowa kwietnia jest już za nami, czyli tak naprawdę połowa meteorologicznej wiosny również.

Pogoda nas nie rozpieszcza, śniegu spadło więcej jak w grudniu a temperatury pasują bardziej do listopada jak kwietnia.

Norma opadowa dla tego miesiąca została już przekroczona a przed nami kolejny tydzień z opadami, choć już nie tak intensywnymi jak miało to miejsce w ostatnich dniach.

Sprawdźmy wobec tego co pogoda przygotowała nam na najbliższe dni.

PONIEDZIAŁEK 19.04.2021


Początek tygodnia przyniesie nam opady deszczu, nie będą one intensywne, ale jednak będzie padało. Spodziewamy się opadów do popołudnia, a pod wieczór w regionach północnych zacznie pojawiać się słońce.
Temperatury w całym regionie podobne, bo od 10 do 13°C.
Wiatr słaby i umiarkowany.

WTOREK 20.04.2021


W tym dniu spodziewamy się komórek konwekcyjnych, które przyniosą przelotne opady deszczu oraz być może pojawią się nawet jakieś pojedyncze wyładowania atmosferyczne. Słońce również będzie wychodziło zza chmur, a temperatura w regionie będzie od 12 do 15°C. Wiatr chwilami mocniejszy z płn-wsch.

ŚRODA 21.04.2021


W środku tygodnia pogoda będzie podobna do tej wtorkowej... Czyli w powietrzu polarnomorskim tworzyć się będą chmury kłębiaste, które mogą przynosić przelotne opady deszczu. Mimo wszystko słońce będzie nam towarzyszyło przez większość dnia. Temperatury od 12 do 15°C w całym regionie.

CZWARTEK 22.04.2021


No i ten dzień zapowiada się ciekawie, bo jest szansa na burze w naszym województwie! Na pewno będziemy się przyglądać sytuacji, ponieważ nad Skandynawię przybędzie niż, a fronty z nim związane będą sunąć z zachodu na wschód i wypierać jeszcze ciepłą masę powietrza, która będzie zalegała nad naszym regionem.
Więc sytuacja jest rozwojowa...i będziemy ją opisywać w środę po południu.
Jedyne czego możemy się spodziewać na 99% w tym dniu to opadów deszczu oraz znaczącego ochłodzenia po przejściu frontu. Temperatury do południa będą jeszcze dość wysokie, bo około 15/16°C ale po południu zrobi się już zimno, bo będzie około 7/8°C.

PIĄTEK 23.04.2021


Nad ranem przy rozpogodzeniach mogą się pojawić przygruntowe przymrozki!
W ciągu dnia będą chwilę ze słońcem, ale ze względu na obniżoną izotermę 0 stopni,
spodziewamy się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej oraz drobnego gradu.
Będzie bardzo zimno, bo temp zatrzymają się max na 8°C. Wiatr chwilami mocniejszy z kierunków północnych...

SOBOTA-NIEDZIELA 24 - 25.04.2021


Weekend niestety, ale będzie zimny, bardzo zimny, choć prawdopodobnie pogodny. W sobotę i niedzielę rano spodziewamy się przymrozków w wielu regionach. Temperatury w ciągu dnia będą niskie i ciężko będzie, aby przekroczyły 12°C.
Tak więc moi drodzy, jak zauważyliście pogoda będzie nadal przypominała wczesną wiosnę.
Raczej do końca kwietnia większych zmian w pogodzie nie należy się spodziewać, choć widać światełko w tunelu odnośnie początku maja
Ale o tym was poinformujemy, za tydzień w niedzielę przy okazji pogody tygodniowej oraz przedstawimy wstępną prognozę na długi majowy weekend!