- "Dzień po tym jak mieszkańcy wybiorą mnie na swojego prezydenta, ogłoszę Rzeszów strefą wolną od lockdownu" - mówił Grzegorz Braun. Kandydat Konfederacji zapowiedział oddelegowanie straży miejskiej do ochrony m.in. restauracji czy klubów fitness.
Grzegorz Braun zwrócił uwagę na ważną potrzebę spotykania się ludzi ze sobą – zwłaszcza młodych ludzi, którzy odczuwają ogromną potrzebę socjalizacji, potrzebnej także do ich rozwoju.

- Przedsiębiorcy zaś, przede wszystkim z branży gastronomicznej powinni jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania i nikt nie powinien im w tym działaniu przeszkadzać - mówił Braun.

Ponadto zdaniem polityka zamknięte i niefunkcjonujące szkoły, powstałe staraniem miasta oraz kosztem mieszkańców generują koszty utrzymania, choć nie spełniają obecnie swojej funkcji. Jest to rażąca niegospodarność i marnotrawstwo.

- Nikt nie powinien utrudniać mieszkańcom miasta życia społecznego, kulturalnego i edukacyjnego. A włodarz miasta jako dobry gospodarz powinien właśnie o to zadbać, mając w dyspozycji służby miejskie – konkretnie Straż Miejską – które będą strzec bezpiecznego i spokojnego życia społecznego mieszkańców miasta - dodawał Braun.

Na konferencji prasowej obecny był także przedstawiciel branży gastronomicznej: - Jako że to my jesteśmy de facto pracodawcami zarówno obozu rządzącego, jak i opozycji, chciałbym zaapelować, aby wszyscy wzięli się nareszcie do roboty. W kraju nie dzieje się tak dobrze, jak to jest przedstawiane w reżimowych mediach. Branży gastronomicznej jest obecnie bardzo ciężko, wskutek czego niektórzy już odebrali sobie życie. Chciałbym zaapelować, aby politycy, którzy podejmują decyzję, szczerze dokładnie przemyśleli to co robią - mówi Maciej Pałac, szef kuchni w jednej z rzeszowskich restauracji.

Abecadło antylokcdownowe Grzegorza Brauna

Dzień po tym, kiedy mieszkańcy Rzeszowa wybiorą Grzegorza Brauna na swojego Prezydenta Rzeszów będzie "Strefą Wolną od Lockdownu", a więc:
A. W Rzeszowie ruszają szkoły i przedszkola, które podlegają miastu.

B. Straż miejska będzie delegowana do ochrony restauracji, siłowni/fitness, aby mogły normalnie, zgodnie z prawem, prowadzić działalność.

C. Wszystkie podlegające miastu obiekty jak stadiony, baseny, parki rekreacyjne itp. zostaną otwarte.