Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poparł w czwartek kandydaturę Konrada Fijołka w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa. - Wybory w Rzeszowie to nie jest bitwa o Rzeszów, to jest bitwa o Polskę - podkreślił Truskolaski na wspólnej konferencji prasowej z Fijołkiem.

Wybory w Rzeszowie to bitwa o Polskę

Wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek startuje w wyborach z poparciem m.in. Lewicy, PO, PSL i Ruchu Polska 2050.

- Z pełną odpowiedzialnością, z pełnym wewnętrznym przekonaniem rekomenduję rzeszowianom Konrada Fijołka. Jest człowiekiem stąd. Człowiekiem, który wyrósł z samorządu i człowiekiem, który czuje samorząd - mówił w czwartek w Rzeszowie Tadeusz Truskolaski (PO). Jak zaznaczył, "wybory w Rzeszowie to nie jest bitwa o Rzeszów; to jest bitwa o Polskę".

Według prezydenta Białegostoku, to jest bitwa o to czy wygrywają siły prodemokratyczne, czy też siły, które niszczą polskie sądownictwo, niszczą polską demokrację, zastraszają sędziów, upolityczniły wszystko, co jest możliwe". "Konrad Fijołek jest symbolem walki o lepszy Rzeszów i o lepsza Polskę - dodał.

Księga dobry rad przekazana Fijołkowi w sprawie stadionu miejskiego

Podczas konferencji prasowej Truskolaski przekazał Fijołkowi księgę dobrych praktyk, która powstała podczas budowy stadionu miejskiego w Białymstoku.

Jak dodał, stadion jest tam miejscem, które służąc sportowcom i mieszkańcom, jest również inwestycją przynoszącą zyski do budżetu miasta. Fijołek w swoim programie wyborczym zapowiada m.in. rozwój infrastruktury sportowej.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 roku Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory odbędą się 9 maja.

Oprócz Fijołka, w wyborach wystartują poseł Konfederacji Grzegorz Braun, popierana m.in. przez PiS wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz wspierany przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.