Na piątkowej konferencji prasowej Konrada Fijołka pojawiła się duża grupa samorządowców z całej Polski. Przyjechali, aby wspierać swojego wspólnego kandydata.
Ponadto doradzali oni także kandydatowi na Prezydenta Rzeszowa co mógłby zmienić w mieście. Pomysły te miały dotyczyć szczególnie miejskich inwestycji i sposobów ich realizowania tak, aby miasto było przyjazne mieszkańcom.

Kto popiera Konrada Fijołka w walce o prezydenturę?


Pierwsza zabrała głos Gabriela Morawska-Stanecka, Wicemarszałek Senatu RP:

,,Jestem zaszczycona, że mogę wspierać Konrada Fijołka, jako kandydata zjednoczonej opozycji."

Podarowała ona także kandydatowi egzemplarz Konstytucji RP. Podkreśliła, że opozycja zawsze będzie stawać w obronie praw zapisanych w tym dokumencie. Zarzuciła także partii rządzącej nagminne jej łamanie. Ponad to, nawiązując do całego spotkania wspomniała, że to właśnie w Konstytucji jest określona waga samorządności w Polsce. Na te słowa Konrad Fijołek odpowiedziała:

,,Tych wszystkich sił które do tej pory niszczyły samorząd, my koalicja wszystkich prodemokratycznych sił, w tej konstytucji zapisanego samorządu będziemy bronić ."

W spotkaniu uczestniczyła także Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Świdnicy. Wskazała ona, według niej, najważniejszy atut kandydata Lewicy, jakim jest fakt, że urodził się on w Rzeszowie. Co więcej całe swoje życia również spędził w tym mieście. Moskal-Słaniewska twierdzi, że dzięki temu Konrad Fiłoek zna potrzeby Rzeszowa:

,,Będzie mu łatwo, bo jest jednym z Was- rzeszowian."

Zgodził się z nią Marcin Chłodnicki, Wiceprezydent Kielc. On również podkreślał istotę znajomości miasta:

,,Przede wszystkim jest to kandydat stąd, kandydat lokalny, po drugie jest to samorządowiec, którego pracy przez ostatnie 20 lat przyglądaliśmy się. Ale też wiele uczuliśmy się od niego. Jest to także kandydat zgody. Zgody którą potrafił wokół siebie zbudować.''

Natomiast Jerzy Woźniak, Wiceprezydenta Katowic, zauważył:

,,To ten który dba o rozwój miasta, prowadzi do nowoczesności, dba o komfort życia mieszkańców, ale nie zapomina też o tej sferze społecznej, o polityce senioralnej, zdrowiu. To daje gwarancję zrównoważonego rozwoju miasta."

Uwagę na dotychczasowe osiągnięcia Konrada Fijołka zwrócił też uwagę Mirosław Kozłowicz, wiceprezydent Bydgoszczy. Powiedział on podczas konferencji:

,,To nie moja pierwsza wizyta w Rzeszowie – powiedział, -Widzę co dobrego się dzieje w Rzeszowie jeśli chodzi o infrastrukturę rowerową, pieszą. To są bardzo ważne tematy, które poruszacie ze społecznikami i oddajecie im głos, żeby miasto było przyjazne mieszkańcom."

Jako ostatni wypowiadał się poseł Wiesław Buż. Gwarantował on wszystkim zebranym, że samorządowcy przyjechali do Rzeszowa właśnie po to, aby wspierać kandydata na Prezydenta Rzeszowa. Podkreślił, że część z nich obecnie zarządza innymi miastami i dlatego chcieli doradzić Fijołkowi co się sprawdza w ich miejscowościach, jakie rozwiązania.
Przypominamy, że wybory na Prezydenta Rzeszowa odbędą się 9 maja tego roku.