Dzisiejsza konferencja prasowa Konrada Fijołka zamieniła się w spotkanie miłośników zwierząt, wspólny spacer i rozmowy o czworonożnych mieszkańcach miasta. Efektem tego spotkania będą konkretne rozwiązania, ułatwiające życie zwierząt w mieście.
-Po konferencji idziemy na spacer i będziemy rozmawiać o prawach zwierząt, o wyzwaniach, których jest dużo- zapowiedział Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa.

-Są tu osoby i środowiska, które na co dzień zajmują się prawami zwierząt, pracą ze zwierzętami, opieką nad nimi i tak naprawdę edukowaniem wszystkich nas w tym względzie… Fundacja Felineus, nasze stowarzyszenie Viva, rozmawialiśmy też z panią Haliną Derwisz ze schroniska naszego, którą na pewno odwiedzimy. Są tu miłośnicy zwierząt różnych nie tylko tych domowych- zaznaczył Konrad Fijołek.

Do rozmów o zwierzętach, ich prawach i opiece nad nimi włączyli się Małgorzata Tracz - posłanka na Sejm RP i przewodnicząca Partii Zielonych i Wojciech Kubalewski - przewodniczący Partii Zielonych.

-Mamy spore doświadczenie, widzimy jak kandydaci z okazji różnych kampanii wyborczych opowiadają rozmaite ciekawe rzeczy, które następnie nigdy nie mają miejsca - powiedział Wojciech Kubalewski. -Nasze odczucie w stosunku do Konrada Fijołka jest takie, że to nie jest farbowany lis. On od dawna dba i myśli o sprawach miasta.

Małgorzata Tracz zaznaczyła, że te rozmowy o zwierzętach z mieszkańcami i fundacjami są dowodem na to, że Konrad Fijołek całościowo myśli o mieście. O wszystkich mieszkańcach, także tych czworonożnych. Doceniła pomysł parków dla psów, potrzebnych dla czworonogów i dla ich właścicieli, ale także dla osób, które wolą spacerować po parku bez towarzystwa zwierząt. Doceniła też pomysł eko-patrolu, czyli wydzielenia ze straży miejskiej patrolu, który będzie dbał o zwierzęta domowe i dzikie.

- My jako Zieloni, od początku wspieramy Konrada Fijołka i będziemy wspierać niezależnie czy wybory odbędą się w maju czy w czerwcu- zaznaczyła posłanka, - Będziemy mocno pomagać, bo hipokryzją Prawa i Sprawiedliwości jest to, że gdy wiedzą że przegrywają, że nie mają dobrego kandydata to stosują taki już znany tryb - trzeba anulować, bo przegramy.

Głos zabrała także przedstawicielka stowarzyszenia Ostra Zieleń i podziękowała Konradowi Fijołkowi za wysłuchanie młodych, podkreślając jednocześnie jak ważny w kwestii zwierząt, jest wymiar edukacyjny. -Wierzymy, że takie parki dla zwierząt będą miały wartość edukacyjną. Dzieci będą mogły zobaczyć jak opiekować się zwierzętami, nauczyć się obcowania z nimi, a także będą wiedziały że to nie są zabawki, przedmioty, to nie jest nietrafiony prezent na święta.