Za ponad 15 mln zł firma Texom z Krakowa wybuduje halę sportową przy ZS nr 1 w Rzeszowie. Na przełomie kwietnia i maja zostanie podpisana umowa.
Przypomnijmy, do budowy hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie stanęło sześć firm. Oferty wykonawców wahały się pomiędzy 15,2 mln zł do 19,8 mln zł. Jednak żadna z tych ofert nie mieściła się w budżecie miasta, bowiem miasto zamierzało przeznaczyć na tę inwestycję blisko 12 mln zł.

Miasto dodało brakujące 3 mln zł i wybrało wykonawcę

Wobec tego ratusz stanął przed dylematem powtórzyć przetarg czy dopłacić brakującą kwotę. Wybór padł na tę drugą opcję. Pod koniec p.o. prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak zadecydował o dołożeniu 2,8 mln złotych.

Dzięki temu magistrat mógł podpisać umowę z firmą, która złożyła najtańszą ofertę, czyli "Texom" z Krakowa. Tę informację potwierdza nam miejski ratusz.

- Po podjęciu decyzji o dołożeniu brakującej kwoty miasto postanowiło wybrać najtańszą ofertę, która spełnia odpowiednie wymogi. W ciągu kilkunastu dni zostanie podpisana umowa - mówi nam Artur Gernand z biura prasowego UM Rzeszowa.

Nowa hala sportowa ma powstać do połowy 2023 roku

Obiekt powstać ma przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego 4. Zgodnie z projektem inwestycji, opracowanym na zlecenie miasta przez ARP Autorską Pracownię Projektową Manecki z Krakowa, hala ma być obiektem trzykondygnacyjnym. Na parterze budynku znajdą się m.in. cztery sale lekcyjne, szatnie z toaletami i prysznicami, pokój nauczycieli, magazyn sprzętu sportowego, siłownia. Na pierwszym piętrze będzie sala gimnastyczna z pełnowymiarowymi boiskami do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Znajdzie się tam także pokój dla nauczycieli oraz trybuny, które łącznie będą mogły pomieścić ponad 200 widzów.

Hala z budynkiem szkoły połączona będzie przewiązką. Projekt przewiduje także zagospodarowanie terenu przy hali - budowę zewnętrznego boiska oraz bieżni ze skocznią w dal, ponad 40 nowych miejsc parkingowych oraz nasadzenia roślinności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.